e-ISSN: 2602-2923
Başlangıç: 2016
Yayın Aralığı: Yılda 4 Sayı
Yayıncı: Mehmet ŞAHİN
Kapak Resmi
       

TURKISH ACADEMIC RESEARCH REVIEW
An Online International Periodical for the Social Sciences and Humanities 
       
    Turkish Academic Research Review 2019 yılından itibaren Mart, Haziran, Eylül ve Aralık olmak üzere yılda 4 sayı olarak yayımlanan akademik, uluslararası ve hakemli bir dergidir.
    TARR’da yayınlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir. Yayın dili Türkçe olmakla beraber diğer dillerde de yapılan çalışmalar kabul görmektedir. Dergide yer alan yazıların telif hakları yazarlarına aittir. Kişileri ayrıştırıcı, kin ve nefrete sürükleyici, din karşıtı yazılar dergiye kabul edilmemektedir. Yazıların yayınlanıp yayınlanmamasından yayın kurulu sorumludur. Yazarlar gönderdikleri fikri eserin, Turkish Academic Research Review Dergisi tarafından Creative Commons Atıf-GayrıTicari 4.0 Uluslararası (CC BY-NC 4.0) lisansı ile yayımlamasına izin verirler.
    Sevgili Akademisyenler, yazılarınız, editör incelemesi, intihal taraması sonrası hakemlere gönderilecektir. Makalelerinizi gönderirken ORCID bilginizi ve IThenticate raporunuzu eklemeyi unutmayınız lütfen!
  Makalelerinizin süreçlerinin tamamlanması asgari 2-6 aydır. Göndermiş olduğunuz çalışmalarınızın sayıya yetişmesi hakem sürelerine ve onların verdiği kararlara göre değişmektedir. Anlayışınız için teşekkürler.

Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 25 Şubat 2022 Bitiş: 31 Ağustos 2022

2022 - Cilt: 7 Sayı: 2

EYLÜL SAYISI ÇAĞRISI
TEFSİRDE OSMANLI TECRÜBESİ MAKALE ÇAĞRISI
Tefsirde Osmanlı Tecrübesi ile ilgili çalışmalar, Eylül 2022 sayısında Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Hakkı İmamoğlu editörlüğünde yayımlanacaktır. Konu ile ilgili çalışmalarınızı 31 Temmuz 2022 tarihine kadar yükleyebilirsiniz.

CALL FOR ARTICLES ON OTTOMAN EXPERIENCE IN TAFSIR STUDIES
Studies on the Ottoman Experience in Tafsir will be published in September 2022 issue under the editorship of Lecturer Dr. Ibrahim Hakki Imamoglu. You can upload your works on the subject until 31st July 2022.

ÖZEL SAYI ÇAĞRILARI

1. BALKANLAR İSLAM KÜLTÜR VE MEDENİYETİ ÇALIŞMALARI ÖZEL SAYI ÇAĞRISI

Balkanlar İslam Kültür ve Medeniyeti sahasına ait çalışmalar, Eylül 2022’de Prof. Dr. Ćazim Hadžimejlić editörlüğünde özel sayı olarak yayımlanacaktır.
Özel sayı teması ile ilgili çalışmalarınızı 31 Temmuz 2022 tarihine kadar yükleyebilirsiniz.

CALL FOR SPECIAL ISSUE ON THE STUDIES ON THE ISLAMIC CULTURE AND CIVILIZATION OF THE BALKANS

Studies in the field of Islamic culture and civilization in the Balkans will be published as a special issue in September 2022 under the editorship of Prof. Dr. Ćazim Hadžimejlić.
You can upload your works related to the special issue theme until 31st July 2022.

2. İRAN SAHASI TÜRKOLOJİ ÇALIŞMALARI ÖZEL SAYI ÇAĞRISI
İran sahasına ait Türkoloji çalışmaları, Aralık 2022’de Assist. Prof. Dr. Musa Rahimi editörlüğünde özel sayı olarak yayımlanacaktır. 
Özel sayı teması ile ilgili çalışmalarınızı 31 Ekim 2022 tarihine kadar yükleyebilirsiniz.

CALL FOR SPECIAL ISSUE ON IRAN FIELD TURKOLOGY STUDIES
Turcology studies of the Iranian field will be published as a special issue in December 2022 under the editorship of Assist. Prof. Dr. Musa Rahimi.
You can upload your works related to the special issue theme until 31st October 2022.
فراخوان مقاله
موضوع: پژوهش در زبان، ادبيات، فرهنگ و تاریخ ترکان ایران 
شماره ویژه dergipark با محوریت "پژوهش در فرهنگ و تاریخ ترکان ایران" تحت نظارت علمی دکتر موسی رحیمی استادیار دانشگاه در ماه دسامبر ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد. لطفا مقالات خود در رابطه با موضوع این ویژه نامه را حد اکثر تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۲ به نشانی اینترنتی زیر ارسال فرمایید:

Turkish Academic Research Review 
Creative Commons Lisansı Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY-NC 4.0) ile lisanslanmıştır.