ISSN: 2651-5423
Başlangıç: 2018
Yayıncı: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Uluborlu Mesleki Bilimler Dergisi (UMBD), Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluborlu Meslek Yüksekokulu tarafından 2018 yılında yayın hayatına başlamış olup teknik bilimler, sosyal bilimler, sağlık bilimleri başta olmak üzere tüm temel ve mesleki disiplinlerindeki çalışmaları yayımlayan ve yayımlanmasını teşvik eden uluslar arası, hakemli ve ücretsiz yayım yapan bir dergidir.
Açık kaynak yayın politikasını benimseyen UMBD, yılda 2 kez (Haziran, Aralık) yayımlanmaktadır. Dergimiz, makaleleri sadece TÜBİTAK Ulakbim tarafından sağlanan Dergipark çevrimiçi (online) sistemi yoluyla kabul etmektedir. Yazarlar, Dergipark sistemi üzerinden yayım sürecini takip edebilmektedir. Derginin değerlendirme süreci, hakemlere bağlı olarak her bir makale için en fazla 2 aydır. Dergimiz, yıl içerisindeki periyodik yayımlanma sayısını değiştirmeden ek olarak özel sayı/sayılar yayımlayabilir. Dergiye gönderilen makaleler, Türkçe veya İngilizce olarak kabul edilmektedir. Dergimizde makale işleme ücreti veya herhangi bir gönderme ücreti yoktur.

2023 - Cilt: 6 Sayı: 1

Araştırma Makalesi

CEVİZ SÜRGÜN GÖRÜNTÜLERİ KULLANILARAK CEVİZ ÇEŞİTLERİNİN SINIFLANDIRILMASI
Creative Commons Lisansı
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluborlu Mesleki Bilimler Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.