1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında Uzmanlık eğitimine başlayıp 2003 yılında Uzmanlığını tamamladı. 2003-2007 yılları arasında Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığında, 2007—2012 arasında özel göz hastalıkları merkezlerinde çalıştı. 2012 yılından bu yana Kırıkkale Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda çalışmakta olup, 2015 yılında Doçentlik ve FEBO (Fellow of the European Board of Ophthalmology) ve 2022 yılında Profesörlük ünvanını aldı. 100 den fazla Ulusal ve Uluslararası makalesi bulunmaktadır. Türk Oftalmoloji Derneği Kornea ve Oküler Yüzey ve Nörooftalmoloji birimi aktif üyesidir.