ISSN: 1304-639X
e-ISSN: 2791-951X
Başlangıç: 1996
Yayıncı: Fırat Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Amaç
Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi (ISSN: 1304-639X e-ISSN: 2791-951X), Türkçe, İngilizce ve Arapça hazırlanmış dini araştırmalar alanlarına dair (Sosyal ve Beşeri Bilimler/Din) özgün araştırma makalesi, kitap kritiği ve sempozyum değerlendirmesi gibi çalışmaları yayınlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu yayınlarla ulusal ve uluslararası düzeyde alanla ilgili bilginin paylaşımına katkıda bulunmayı da amaç edinmektedir.

Kapsam
Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, Sosyal ve Beşerî Bilimler/Din alanlarında karşılaştırmalı ve disiplinler arası çok yönlü özgün çalışmaları (İslam, din, bilim, tarih, hukuk, dil bilim, felsefe, psikoloji, sosyoloji, eğitim ve edebiyat) yayımlamaktadır.

Yayın Periyodu
Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanır.

Yayın Dilleri
Dergimizde Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde makaleler yayımlanmaktadır.

Hedef Kitlesi
Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisinin hedef kitlesi, Türk-İslam kültürü alanında araştırmalarını sürdüren profesyoneller ile bu alana ilgi duyan öğrenciler, okurlar ve kurumlardır.

Telif Hakkı
Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi yayımlanan çalışmaların telif hakları yazarlarına aittir. Yazarlar gönderdikleri fikri eserin, Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi tarafından Creative Commons Atıf-GayrıTicari 4.0 Uluslararası (CC BY-NC 4.0) lisansı ile yayımlamasına izin verirler.

2022 - Cilt: 27 Sayı: 1

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY NC) ile lisanslanmıştır.