Ücret Politikası

Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi, hiçbir kurum veya kuruluştan yardım ve destek görmemektedir. Bu nedenle yazarlardan makalelerinin değerlendirme ve yayım aşamasında bir ücret talep etmektedir. Herhangi bir aşamada süreç durduğu zaman, diğer işlemlere geçilmeden hizmet sürecine ait kısım kesilerek kalan miktar yazara iade edilir. Hizmet ve yayın karşılığı istenen ücretlerin dağılımı aşağıdaki gibidir:

Hakem ücreti: 100 + 100 = 200 TL veya karşılığı döviz
Hakemlik ciddi bir iştir. Süresi içinde yapılmayan hakemlik hem yazarı ve hem de dergiyi zor durumda bırakır. Hakemlerin meselenin üzerine ciddiyetle durması için ve layıkıyla hakemliklerini yürütebilmesi için, diğer iş ve zamanlarından ayrıldığı için bu ücret, rapor olumlu veya olumsuz olsun, ödenmektedir.

Yayın katkı payı 400 TL veya karşılığı döviz
Makaleler ekler dahil 25 sayfayı geçemez. Makale bu sayfa sayısını geçtiği anda katkı payını % 100 oranında artırmak zorundadırlar. Bu miktar, ticari kazanç sağlamadan derginin basım, dağıtım ve yayım masrafları için kullanılmaktadır.

Tercüme desteği (isteğe bağlı): 100 TL (Her bir tercüme için) veya karşılığı döviz.
Yazar(lar) dergimizden başlık, öz ve anahtar kelimelerden oluşan Türkçe, İngilizce veya Rusça tercüme hizmeti alabilirler. Bu tercümeler tamamen profesyoneller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Bilgileri:
Banka: Ziraat Bankası
Alıcı: Abdullah Alper ALTINKAYNAK
IBAN: TR82 0001 0001 4957 3171 3050 01
Hesabımıza Tercüme hizmeti dahil 800 TL, Tercüme hizmeti istenmiyorsa 600 TL yatırıp dekontunu dergikaradeniz@gmail.com adresine email ile gönderiniz.
Makaleler ekler dahil 23 sayfayı geçemez. Makale bu sayfa sayısını geçtiği anda katkı payını % 100 oranında artırmak zorundadırlar. Bu miktar, ticari kazanç sağlamadan derginin basım, dağıtım ve yayım masrafları için kullanılmaktadır.
NOT: Translate ile yapılan çeviriler kabul edilmemektedir.

Yayım Ücreti: 600.00 TRY