Ücret Politikası

1. Giriş

Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi, sosyal bilimler alanında yayın yapan saygın bir akademik dergidir ve hiç bir kurum veya kuruluştan yardım ve destek görmemektedir. Bizim öncelikli amacımız, araştırmaların kalitesini artırmak ve bilimsel çalışmaları teşvik etmektir. Dergimiz, etik kurallara ve dürüstlüğe büyük bir önem verir. Bu çerçevede, yayın ücreti politikamızı aşağıda açıklamaktayız.

2. Yayın Ücreti Politikası

2.1. Yazar Ücreti: Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi, makale değerlendirme ve yayın aşamasında yazarlardan ek bir ücret talep etmez. Ancak makalenin değerlendirilmeye alınması için yayın ücretinin tamamı gönderilmelidir. Herhangi bir aşamada süreç durduğu zaman, diğer işlemlere geçilmeden hizmet sürecine ait kısım kesilerek kalan miktar yazara iade edilir.

2.2. Yayın Ücreti: Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi gönderilen makalelerden yayın ücreti talep edilmektedir. Hizmet ve yayın karşılığı istenen ücretlerin dağılımı aşağıdaki gibidir:

Editoryal işlem ücreti: 1000 TL

Yazarlarımız standartlara veya yayın kurallarımıza uymayan makaleleri gönderebilmektedir. Bu da ön kontrol sırasında zaman kaybına neden olmaktadır. Ön kontrol, makalenin yazım kurallarına uygunluğu, hakemlere makaleleri gönderme, hakem raporlarını yazara iletme, olası düzeltmeleri takip etme, gerektiğinde üçüncü bir hakeme gönderme, DOI numarası alma, makaleyi yayına hazırlama, sayfaların bağlanması, iç sayfaların hazırlanması, makaleleri dizinlere yükleme gibi bir çok işlem yapılmaktadır.

Yayım ücreti: 1000 TL
Makaleler ekler dahil 23 sayfayı geçemez. Makale bu sayfa sayısını geçtiği anda katkı payını % 100 oranında artırmak zorundadırlar. Bu miktar, ticari kazanç sağlamadan derginin basım, dağıtım ve yayım masrafları için kullanılmaktadır.

Tercüme desteği (isteğe bağlı): 250 TL (Her bir tercüme için)
Yazar(lar) dergimizden başlık, öz ve anahtar kelimelerden oluşan Türkçe, İngilizce veya Rusça tercüme hizmeti alabilirler. Bu tercümeler tamamen profesyoneller tarafından gerçekleştirilmektedir.

Hesabımıza Tercüme hizmeti dahil 2500 TL, Tercüme hizmeti istenmiyorsa 2000 TL yatırıp dekontunu dergikaradeniz@gmail.com adresine email ile gönderiniz.

NOT: Translate ile yapılan çeviriler kabul edilmemektedir.

Ücretin Yatırılacağı Hesap Bilgileri:
Banka: Ziraat Bankası
Alıcı: Abdullah Alper ALTINKAYNAK
IBAN: TR82 0001 0001 4957 3171 3050 01


2.3. Ücret İndirimi ve Feragatlar: Karadeniz Uluslararası Bilimsel Dergi, özellikle ekonomik sıkıntı yaşayan veya belirli koşulları karşılayan yazarlar için ücret indirimleri veya feragat seçenekleri sunabilir. Bu konuda daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

3. İletişim

Yayın ücretleriyle ilgili herhangi bir sorunuz veya talebiniz için lütfen dergikaradeniz@gmail.com veya karadeniz@kulturajans.com adresinden bizimle iletişime geçin.

Editoryal İşlem Ücreti: 1,000.00 TRY
Yayın Ücreti: 1,000.00 TRY