ISSN: 2687-4962
Başlangıç: 2019
Yayımcı: Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
Kapak Resmi
 

    Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dergisi TR-Dizin tarafından İzleme sürecine alınmıştır.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dergisi, alanında nitelikli makale ve derlemelerin yer aldığı uluslararası, açık erişimli, hakemli akademik bir dergidir. Dergi Türkçe, Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça, Rusça ve Farsça dillerinde makale kabul etmektedir. Yılda Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere 2 kez yayınlanmaktadır. Makalelerin sorumluluğu yazarlarına aittir.

        Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dergisi; Sosyal-Beşeri Bilimler ve Fen Bilimleri alanında, teorik ve kuramsal temelli araştırma-inceleme çalışmalarını kapsamaktadır. Dergi yayın politikası gereği, yukarıda geçen başlıklarda nitelikli, bilimsel değeri olan, özgün çalışmalar kabul edilmektedir.

        Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dergisine sunulan çalışmaların benzerlik oranı %30'nin altında olmalıdır. Dergi, makalelerin benzerlik oranı araştırmalarında iThenticate programını kullanmaktadır.