e-ISSN: 2148-130X
Başlangıç: 2012
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Ülkü ÇELİK ŞAVK
Kapak Resmi
       

Tehlikedeki Diller Dergisi açık erişimli bir dergidir. Dergimiz ücretsizdir. Ayrıca dergiye gönderilen makalelerde, yazarlardan gönderim ücreti veya makale değerlendirme ücreti alınmaz.

TDD (JofEL), 2012 yılında yayın hayatına başlayan uluslararası hakemli bir dergidir. TDD, “Yaz” ve “Kış” dönemi olmak üzere yılda iki kez yayımlanır.

Derginin dili Türkçe ve İngilizcedir. TDD’de, özgün bilimsel makalelerin yanı sıra, bilimsel temelli olmak üzere, haber, duyuru, değerlendirme vb. yazılara da yer verilecektir.

Dergide yayımlanacak yazılar yayın kurulu tarafından ilk değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Bu değerlendirme sonuçlarına göre derginin yayım ilkelerine uygun olan yazılar anonim iki hakem tarafından değerlendirilecektir. İlgili yazıların, kabul tarihinden itibaren en geç iki ay içinde, yayın planlamasına alınıp alınmadığı yazı sahibine bildirilecektir. Hakem değerlendirmelerinin olumlu sonuçlanması durumunda yazılar sırasıyla yayımlanacaktır. Makalelerin değerlendirme sürecinde çalışmalar intihal denetim yazılımları kullanılarak benzerlik kontrolü TURNITIN ile yapılmaktadır. Bu süreçte intihal içerdiği tespit edilen çalışmalar yazarlarına iade edilmekte ve gerekli etik ihlal işlemleri uygulanmaktadır.
Tehlikedeki Diller Dergisi (TDD)

Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Alıntı-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY-NC-ND 4.0) ile lisanslanmıştır.