e-ISSN: 2148-130X
Başlangıç: 2012
Yayıncı: Ülkü ÇELİK ŞAVK
Kapak Resmi

TDD (JofEL), 2012 yılında yayın hayatına başlayan uluslararası hakemli ve açık erişimli bir dergidir. TDD, “Yaz” ve “Kış” dönemi olmak üzere yılda iki kez yayımlanır.


Derginin dili Türkçe ve İngilizcedir ve yayın ilkelerine uymak koşuluyla Türk dilleri ve Rusça yazılar da yayımlanabilir. Ancak her yazıya Türkçe- İngilizce başlık, özet, anahtar kelimeler eklenmelidir.
TDD’de, özgün bilimsel makalelerin yanı sıra, bilimsel temelli olmak üzere, haber, duyuru, değerlendirme vb. yazılara da yer verilmektedir.


Dergide yayımlanacak yazılar yayın kurulu tarafından ilk değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Bu değerlendirme sonuçlarına göre derginin yayım ilkelerine uygun olan yazılar anonim iki hakem tarafından değerlendirilecektir. İlgili yazıların, kabul tarihinden itibaren en geç iki ay içinde, yayın planlamasına alınıp alınmadığı yazı sahibine bildirilecektir. Hakem değerlendirmelerinin olumlu sonuçlanması durumunda yazılar sırasıyla yayımlanacaktır. Makalelerin değerlendirme sürecinde çalışmalar intihal denetim yazılımları kullanılarak benzerlik kontrolü TURNITIN ile yapılmaktadır. Bu süreçte intihal içerdiği tespit edilen çalışmalar yazarlarına iade edilmekte ve gerekli etik ihlal işlemleri uygulanmaktadır.


TDD'ye gönderilen makalelerde, değerlendirmelerde bulunan yayın kurulu üyeleri ve hakemler ile yazarlara herhangi bir ücret ödenmez; makaleleri yayımlanan yazarlardan da herhangi bir ücret talep edilmez.2023 - Cilt: 13 Sayı: 22

Tehlikedeki Diller Dergisi (TDD)

Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Alıntı-Gayri Ticari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY-NC-ND 4.0) ile lisanslanmıştır.