e-ISSN: 1308-5514
Başlangıç: 2009
Yayıncı: Kırıkkale Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Uluslararası Mühendislik Araştırma ve Geliştirme Dergisi (UMAGD)  2009 yılında yayın hayatına başlamış olup mühendisliğin tüm disiplinlerinde çalışılmış olan orijinal ve yüksek kalitedeki araştırma sonuçlarını yayınlayan ve teşvik eden hakemli bir araştırma dergisidir.  UMAGD’nin; ilgi alanlarında, sınırlama olmaksızın,  Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makina Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme ve Metalurji Mühendisliği ve Biyomühendislik bulunmaktadır.

Dergimiz kör hakemlik sistemine göre en az iki hakem tarafından makaleleri değerlendirerek yayına kabülü gerçekleştirir. 

Makalelerin dili Türkçe veya İngilizce olmalıdır. Yazar(lar) tarafından başka bir yerde, herhangi bir biçimde yayınlanmadığı, sunulan bilgilerin orjinal olduğu ve etik kaygılar taşımadıklarına dair taahhüt ettikleri tüm makaleler genel etik kuralları çerçevesinde online olarak yayınlanır. Dergimiz açık erişim sistemi ile çalışmakta olup, dergi sayılarında yayınlanan makalelere ücretsiz olarak erişilir. Dergimize makale gönderim aşamasında veya basım aşamasında herhangi bir ücret talep edilmez.  

2023 - Cilt: 15 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

Gendered Dimensions of Transport and Women's Social Exclusion in Abidjan (Côte d'Ivoire)

Araştırma Makalesi

Farklı Beton ve Çelik Sınıfı Kullanımının Yapıların Zaman Tanım Alanında Analiz Sonuçlarına Etkilerinin İncelenmesi (Ocak 2020 Elazığ Depremi Örneği)
Tüm hakları saklıdır. Kırıkkale Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi.