e-ISSN: 2147-544X
Başlangıç: 2012
Yayıncı: Yalova Üniversitesi
Kapak Resmi
       

 

Önemli Duyuru

2023 Ocak sayısından itibaren dergimize yayınlanmak üzere gönderilen makalelerde metin içi referanslarda ve kaynakçanın yazımında APA 7 stili kullanılmalıdır. 

  • Barış Araştırmaları ve Çatışma Çözümleri Dergisi Aralık 2012 tarihinde kurulmuştur. Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere yılda iki kez yayınlanır.
  • Yayın dili, Türkçe ve İngilizce olan dergi; İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Siyaset Bilimi, Tarih, Sosyoloji, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları vb. sosyal bilimler alanında yapılan çalışmaları kapsamaktadır.
  • Barış Araştırmaları ve Çatışma Çözümleri Dergisi, yayın başvuru, hakemlik süreçleri ve yayımlanma süreçlerinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir.
  • Dergimizde makale gönderim aşamasında  "ORCID NUMARASI" kullanımı zorunlu hale getirilmiştir.  orcid.org/register adresinden kayıt işlemini tamamladıktan sonra ORCID numarasını alabilirsiniz.
  • Dergimize makale yüklemek isteyen yazarların burada yer alan şablon dosyasına göre makalelerini uyarlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde değerlendirme sürecine geçilemeden ilgili makaleler gerekli düzeltmeler için yazarlara iade edilecektir. İlgili şablonu indirmek için tıklayınız.
  • 2020 yılından itibaren Sosyal Bilimler dahil olmak üzere tüm bilim dallarında yapılan araştırmalar için "Etik Kurul Onayı" alınmış olmalıdır. Ayrıntılı bilgi sağ panelde "Etik İlkeler ve Yayın Politikası" başlığı içerisinde yer almaktadır.

                    1944519444