Ahmet ÜNVER Doç. Dr. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ
Yayın 1 Hakemlik 1 CrossRef Atıf 0
1 Yayın
1 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Gıda Bilimleri ve Mühendisliği Gıda Kimyası Baharat, Ekstarksiyon

Biyografi

1974 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde 2001 yılında yüksek lisansını ve 2006 yılında doktorasını tamamladı. Selçuk Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü’nde akademik hayatına başladı ve 1999-2010 yılları arasında Araştırma Görevlisi, 2010-2018 yılları arasında Yardımcı Doçent olarak görev yaptı ve 2018 yılında Doçentlik unvanı aldı. 2012 yılından beri Necmettin Erbakan Üniversitesi, Gıda Mühendisliği Bölümü’nde görev yapmaktadır.
Bölüm Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2011 yılında YÖK desteği ile ‘Missouri University of Science and Technology’de çalışmalar yapmıştır. 2012-2013 yıllarında ‘TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı’ olarak mesleki faaliyetler yürütmüştür. 2019 yılından bu yana ‘Tıbbi ve Kozmetik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılığı’ görevini yürütmektedir. Çok sayıda akademik çalışması mevcuttur.
22.03.2021 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atandı. Doç. Dr. Ahmet ÜNVER evli ve iki çocuk babasıdır.

Kurum

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ

Yayınlar

0

ATIF

0

FAVORİ

518

TOPLAM İNDİRİLME SAYISI
Makalelerin Yayınlandığı Dergiler
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.