2007 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümüne girdi ve 2011 senesinde bölüm ikincisi ve fakülte üçüncüsü olarak bölümden mezun oldu. 2011 senesinde Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalında yüksek lisansa başlamaya hak kazandı ve 2015 senesinde “CBS Tabanlı Bir Yerleşke Donatı Bilgi Sisteminin (YEDBİS) Oluşturulması: KTÜ Kanuni Yerleşkesi Örneği” adlı yüksek lisans tezini sunarak Yüksek Peyzaj Mimarı unvanını aldı. 2019 senesinin bahar döneminde Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalında YÖK 100/2000 doktora programına başladı. Aynı yılın temmuz ayında Amasya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı ve halen çalışmalarını burada sürdürmektedir.