ISSN: 0406-3597
e-ISSN: 1308-8122
Başlangıç: 1952
Yayın Aralığı: Yılda 4 Sayı
Yayıncı: Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü
Kapak Resmi
       

Bitki Sağlığı alanında orijinal araştırma makalelerini İngilizce veya Türkçe olarak yayımlayan Bitki Koruma Bültenine 01.01.2021 tarihinden itibaren sadece İngilizce makale başvuruları kabul edilecektir.
Saygılarımızla
Bitki Koruma Bülteni Editör Kurulu


Bitki Koruma Bülteni, 1952 yılından bu yana Zirai Mücadele Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanmaktadır. Yılda 4 sayı olarak yayınlanan dergide bitki koruma ve bitki sağlığı alanlarında yapılmış orijinal araştırma makaleleri İngilizce dillinde yayınlanmaktadır. Bülten, bitki ve bitkisel ürünlerde zarar oluşturan hastalık, zararlı ve yabancı ot ile doğal düşmanları konularında yapılan biyolojik, ekolojik, fizyolojik, epidemiyolojik, taksonomik çalışmalar ve mücadele yöntemleri ile ilgili araştırmaları kapsar. Ayrıca dergide zirai mücadele ilaçlarının kalıntı, toksikoloji ve formülasyonları ile zirai mücadele alet ve makinaları konularında yapılan çalışmalara da yer verilmektedir.

Makale değerlendirme süreci çift kör hakemlik sistemine göre yapılan dergi, açık erişimli olarak yayınlanmaktadır. Dergide tek yıllık biyolojik çalışmalar, short comunication, first report ve editöre not yayınlanmamaktadır. Ancak Bitki Koruma Bülteni'nde yılda iki adet çağrılı derleme makalesi yayınlanabilecektir. 


TAGEM (Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü)'e bağlı Araştırma Enstitülerinin yayınladığı dergilere aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.


tagem_journals.png

134351364813650136491344113445