ISSN: 1303-2925
Başlangıç: 2019
Yayıncı: Doğu Akdeniz Üniversitesi
Kapak Resmi

Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, Doğu Akdeniz Üniversitesi - Kıbrıs Araştırmaları Merkezi’nin yayın organı olup, disiplinler arası Kıbrıs ile ilgili Türkçe veya İngilizce özgün ve evrensel boyutta çalışmalara yer veren hakemli bir dergi olup yılda iki kez yayımlanmaktadır. Yayın hayatına 1995’de başlayan Kıbrıs Araştırmaları Dergisi (JCS), Kıbrıs ile ilgili bilimsel özgün makalelerin yanısıra, tanıtım yazıları, güncel bilimsel etkinlikler ile ilgili haberler, raporlar ve arşiv belgelerine yer vermektedir. JCS, İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde yayımlanmaktadır.

Makale Çağrısı

Journal of Cyprus Studies / Kıbrıs Araştırmaları Dergisi, Doğu Akdeniz Üniversitesi - Kıbrıs Araştırmaları Merkezi’nin yayın organı olup, disiplinler arası Kıbrıs ile ilgili Türkçe veya İngilizce özgün ve evrensel boyutta çalışmalara yer veren hakemli bir dergi olup yılda iki kez yayımlanmaktadır. Yayın hayatına 1995’de başlayan Kıbrıs Araştırmaları Dergisi (JCS), Kıbrıs ile ilgili bilimsel özgün makalelerin yanısıra, tanıtım yazıları, güncel bilimsel etkinlikler ile ilgili haberler, raporlar ve arşiv belgelerine yer vermektedir. JCS, İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde yayımlanmaktadır.
Journal of Cyprus Studies/ Kıbrıs Araştırmaları Dergisi’nde yayınlanmak üzere değerlendirilecek olan çalışmaların Kıbrıs adası ile ilgili konular çerçevesinde sanat, tarih, edebiyat, dilbilimi, müzik, tiyatro, mimarlık, arkeoloji, kültürel çalışmalar, iletişim, eğitim, psikoloji, sosyoloji, coğrafya, halkbilim, cinsiyet çalışmaları, siyaset, uluslararası ilişkiler, hukuk, işletme, işletme yönetimi, finans, ekonomi, turizm, tıp, çevre, mühendislik ve bu gibi alanlardan özgün makaleler, kitap, tarihi kaynaklar ve filmlere ait tanıtımlar yanında yeni tamamlanmış yüksek lisans ve doktora tezi özetleri, güncel bilimsel etkinlik haberleri ve raporlar olması beklenir.
Dergi hem basılı hem de çevrimiçi olarak yayınlar.

JCS, 2022'da yayınlanması planlanan Cilt 22: No. 47 ve No. 48 ve sayıları için makale kabul etmekledir.
Makalenizi https://dergipark.org.tr/cyprusstudies adresinden gönderin.
Daha fazla bilgi için derginin resmi web sitesini ziyaret edin: http://jcs.emu.edu.tr
* Yazar (lar), basılan derginin bir nüshasını kabul edilen her kâğıt aleyhine kazanacaktır.

Kıbrıs Araştırmaları Dergisi

Kıbrıs Araştırmaları Merkezi

Doğu Akdeniz Üniversitesi

Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs, Mersin 10, Turkey