ISSN: 2651-4818
Başlangıç: 2011
Yayıncı: Ege Üniversitesi
Kapak Resmi

Dergimiz Haziran ve Aralık olmak üzere bir yılda iki sayı yayımlanır. Haziran sayısı için gönderi kabulü 15 Nisan'da, Aralık sayısı için gönderi kabulü 15 Ekim'de sona erer. Belirtilen tarihlerden sonra gönderilen çalışmalar, bir sonraki sayı için değerlendirilir.

Dergimiz, müzik kuramları, müzikoloji, etnomüzikoloji, koreoloji, etnokoreoloji, müzik teknolojileri, ses tasarımı, çalgı bilim ve sahne sanatları alanlarında yapılmış bilimsel çalışmalara ek olarak tüm alanlardan müzik ve dans araştırmalarına yarar sağlayan, inceleme veya derlemeye dayanan çalışmaları yayımlayarak müzik ve dans araştırmalarının ulusal ve uluslararası alandaki temsilcilerinden olmayı amaçlamaktadır.

2011 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Dergisi adı ile kurulmuş ve 2012-2018 yılları arasında bu adla 12 sayı yayımlamış olan dergimizin adı uluslararası hakemli dergi olması amaçlanarak adı Eurasian Journal of Music and Dance şeklinde değiştirilmiştir.

Yayımlanan her yeni sayısıyla birlikte dergi içeriğinin kalitesinin muhafazası ve ileriye taşınmasını ilke edinerek 2016 yılında DergiPark Platformuna üye olan dergimiz, ULAKBİM TR Dizin Sosyal Bilimler Veri Tabanı ve SOBİAD tarafından indekslenmektedir.

Dergimizle ilgili her türlü sorunuzu iletmek üzere bize ejmdege@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

2023 - Sayı: 23

Araştırma Makalesi

GELENEKSEL TUVA MÜZİĞİ VE ULUSLARARASI BOYUTA TAŞIYAN TEMSİLCİLERİ

Eurasian Journal of Music and Dance