ISSN: 1015-1818
e-ISSN: 2619-9505
Başlangıç: 1949
Yayın Aralığı: Yılda 3 Sayı
Yayıncı: İstanbul Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Dergimizin Şubat sayısı İnebahtı Deniz Savaşı'nın 450. Yılı münasebetiyle bu savaş ve sonrasında Akdeniz Dünyasındaki gelişmeler temasıyla yayınlanacağından yeni yazı kabulüne 1 Mart 2022 itibariyle başlanacaktır. 

Tarih Dergisi (Turk J Hist), İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nin çift-kör hakemli açık erişimli bilimsel yayın organıdır. Dergi Şubat, Haziran ve Ekim aylarında olmak üzere, yılda üç sayı olarak yayınlanır. Yayın dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Tarih Dergisi (Turk J Hist); ulusal, bölgesel tarih ve dünya tarihiyle ilgili her konuyu kapsayan araştırma makalesi ve çeviri makaleler yayınlamaktadır. Dergide aynı zamanda eleştiri ve değerlendirme yazılarına da yer verilmektedir.

Tarih Dergisi (Turk J Hist); ulusal, bölgesel tarih ve dünya tarihiyle ilgili her konuyu kapsayan nitelikli makaleler yayınlayarak, literatüre katkıda bulunmayı amaçlar. 

Tarih Dergisi (Turk J Hist); ulusal, bölgesel tarih ve dünya tarihiyle ilgili araştırma makalesi ve çeviri makaleler yayınlamaktadır. Dergide aynı zamanda eleştiri ve değerlendirme yazılarına da yer verilmektedir.


Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 1 Temmuz 2021 Bitiş: 31 Temmuz 2021