ISSN: 1300-8889
e-ISSN: 2147-5202
Başlangıç: 1989
Yayıncı: Marmara Üniversitesi
Kapak Resmi
       
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Dergisi, eğitim bilimleri alanında ulusal bazı dizinlerde taranan hakemli ulusal bir dergidir. 1989 yılından beri düzenli yayımlanan, eğitim bilimleri alanının en köklü dergilerden biri olarak 1989'dan günümüze aralıksız yayın hayatına devam etmekte ve eğitimin sorunlarını bilimin ışığında inceleme ve çözme yeterliğine sahip nitelikli bilimsel çalışmalara katkı sağlamaya çaba göstermektedir.
Dergimizde eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme alanındaki makaleler yayımlanmaktadır. Yazım kuralları ve biçim yönünden uygun olan makaleler intihal denetiminden geçirilir (benzerlik oranı < %10). Dergimizin resmi dili Türkçe’dir; İngilizce tam metin makaleler de yayınlanmaktadır.
İlk incelemede reddedilmemiş makaleler için kör hakemlik süreci sürdürülür; makaleler iki hakeme gönderilir. Makale başvurularının yazım kurallarımıza uygun olması, ORCID numaralarının belirtilmesi, Telif Hakkı Devir Formu ile araştırma makalelerinin etik kurul kararının makaleyle birlikte sisteme yüklenmesi istenir.
Dergimiz, açık erişimle herkesin ücretsiz olarak yararlanabildiği, yazarlardan ücret alınmayan hem elektronik ortamda hem de basılı yayımlanan bir dergidir. 

2023 - Cilt: 58 Sayı: 58

Araştırma Makalesi

Müdür Yardımcılarının Meslek Algısı