ISSN: 2636-8005
Başlangıç: 2020
Yayıncı: Trakya Üniversitesi
Kapak Resmi

Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Dergisi İmtiyaz sahibi: Trakya Üniversitesi Rektörü adına Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökhan ILGAZ

Değerli Bilim İnsanları,
Trakya Üniversitesi Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü’nün süreli yayın organı olarak Haziran 2020’de ilk sayısı yayınlanan Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Dergisi (RAE-Dergisi), her yılın Haziran ayında olmak üzere yılda bir kere yayınlanmaktadır. Bilim dünyasına kendi disiplini ile ilgili katkıda bulunma ve yeni bir soluk getirme iddiası taşıyan RAE-Dergisi, Romanlar üzerine yapılan çalışmalara bilimsel bir bakış açısıyla yaklaşan ve ele aldığı konuyu analitik ve özgün bir biçimde ortaya koyan makalelere yer verecektir.
Değerli bilim insanları sizleri, dergimize bilimsel çalışmalarınızla katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Bu bağlamda, makale göndermek isteyen akademisyen ve araştırmacıların Romanlarla ilgili olarak ele aldıkları çalışmalarını DergiPark sistemi üzerinden göndermelerini önemle rica ediyoruz. Gönderilecek makalelerin dergimizin DergiPark sayfasında yer alan “Yazım Kuralları” kısmında belirtilen esaslara uygun şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Yapacağınız katkılar dolayısıyla peşinen teşekkür ederiz.
Creative Commons Lisansı

Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.