ISSN: 1305-8991
e-ISSN: 2618-5997
Başlangıç: 2005
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Türkiye Bilişim Vakfı
Kapak Resmi
       

TBV Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Dergisi, bu alanda yapılan özgün araştırma sonuçlarını yayınlamayı amaçlayan hakemli bir dergidir. Dergi aynı zamanda özgün endüstriyel uygulama sonuçlarını da değerlendirmektedir. Makalelerin Türkçe yayımlanmasını teşvik ederek, Türkçe bilim dilinin geliştirilmesi diğer bir hedef olmakla birlikte, Türkiye dışından gönderilen İngilizce yazılmış makalelerde değerlendirmeye alınmaktadır.


2022 - Cilt: 15 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

2. Covid19 Tanısı: X-Işını ve Kan Ölçüm Verileri Arasında Karşılaştırmalı Yaklaşım

https://i.creativecommons.org/l/by-nc/4.0Makale Kabulü

 

Çevrimiçi makale yüklemesi yapmak için kullanıcı kayıt/girişini kullanınız.

Dergiye gönderilen makalelerin kabul süreci şu aşamalardan oluşmaktadır:

1.       Gönderilen her makale ilk aşamada en az iki hakeme gönderilmektedir.

2.       Hakem ataması, dergi editörleri tarafından yapılmaktadır. Derginin hakem havuzunda yaklaşık 200 hakem bulunmaktadır ve bu hakemler ilgi alanlarına göre sınıflandırılmıştır. Her hakeme ilgilendiği konuda makale gönderilmektedir. Hakem seçimi menfaat çatışmasına neden olmayacak biçimde yapılmaktadır.

3.       Hakemlere gönderilen makalelerde yazar adları kapatılmaktadır.

4.       Hakemlere bir makalenin nasıl değerlendirileceği açıklanmaktadır ve aşağıda görülen değerlendirme formunu doldurmaları istenmektedir.

5.       İki hakemin olumlu görüş bildirdiği makaleler editörler tarafından benzerlik incelemesinden geçirilir. Makalelerdeki benzerliğin %25’ten küçük olması beklenir.

6.       Tüm aşamaları geçmiş olan bir bildiri dil ve sunuş açısından editör tarafından incelenir ve gerekli düzeltme ve iyileştirmeler yapılır. Gerekirse yazarlara durum bildirilir.

 88x31.png   Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.