ISSN: 1301-370X
Başlangıç: 2015
Yayın Aralığı: Ayda 1
Yayıncı: Akademisyenler Birliği Derneği
Kapak Resmi
       

Yazarlarımıza Hatırlatma
  • 2021 yılı itibariyle derleme makale kabul edilmemektedir. Bilgilerinize sunarız.
  • 08.02.2021 tarihi itibariyle makale kabulünde benzerlik oranı gösterir ispat talep edilmektedir. Benzerlik oranının kaynakçalar hariç yüzde 20 oranından düşük olması gerekmektedir. Makale başlığını ve benzerlik oranını gösteren ilk sayfanın çıktısının makale yollarken sisteme yüklenmesi yeterlidir.
  • Başvuruda bulunduğumuz/bulunmak istediğimiz uluslararası alan indeksleri dergimizin kapsamının daraltılmasını talep etmektedir. Bu sebeple 2021 yılı itibariyle dergimize makale kabulünde sınırlılıklar söz konusudur. Sosyal bilimler alanında TARİH, EDEBİYAT, FELSEFE, SOSYOLOJİ, PSİKOLOJİ, SOSYAL HİZMET, İŞLETME VE İLETİŞİM; eğitim bilimlerinde ise TARİH, COĞRAFYA, TÜRKÇE ve TEKNOLOJİ EĞİTİMİ disiplinlerinde makale kabulü yapılacaktır. Bu disiplinlerin dışında olan makaleler ön kontrolde hakem değerlendirmesi başlamadan reddedilecektir.
  • Dergimize yollanan makalelerin şablon dosyasına uygun biçimde hazırlanarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Şablon dosyasına uygun hazırlanmayan makalelerin hakem değerlendirme süreçleri başlatılmaz. Örnek şablon dosyasını indirmek için tıklayınız.  
  • Hakem değerlendirme sürecinin başlaması için Telif Hakkı Devir Formunun makale yollama aşamasında sisteme mutlaka yüklenmesi gerekmektedir. Telif hakkı devir formu olmayan makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır.

2022 - Cilt: 26 Sayı: 3