ISSN: 2651-253X
e-ISSN: 2651-253X
Founded: 2018
Period: Tri-annual
Publisher: Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Derneği
Cover Image
       

Dergimiz TR DİZİN'e kabul edilmiştir. Bu kapsamda 2021 yılında yayımlamış olduğumuz tüm makaleler TR DİZİN'de taranmaktadır. 

Yazarların dikkatine! 2022/1 sayısından itibaren gönderilecek makaleler için MAKALE YAZIM ŞABLONU kullanılması gerekmektedir. 

ETİK KURUL BELGESİ HAKKINDA DUYURU için TIKLAYINIZ

Dergimizin 5. Cilt 1. Sayısı yayımlanmıştır. Bir sonraki sayımız Ağustos (2022) ayında çıkacaktır. Bu sayımızda yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı 31/07/2022 tarihine kadar sisteme yükleyebilirsiniz. 


DUYURU

Oğuz Tansel Ödülü bu yıl halk bilimi alanında verilecek. Ödüle bir kitap, bir dosya, yüksek lisans veya doktora teziyle başvurulabiliyor. Son başvuru tarihi ise 31 Ocak 2021. Katılım adresi ve sorular için: ottembilkent@gmail.com.
Ödülün seçici kurulunda Doç. Dr. Mehmet Kalpaklı (Başkan), Prof. Dr. Işıl Altun, İlhan Gülek, Doç. Dr. Cenk Güray, Prof. Dr. Metin Karadağ ve Metin Turan yer alıyor.
Oğuz Tansel ödülü ozan, halkbilimci Oğuz Tansel'i anılarda yaşatmak, Atatürkçü ve devrimci kişiliğini, toplumcu düşüncelerini ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmak, genç kuşakların dil duyarlılığını artırmak, yazınsal becerilerini değerlendirmek, halkbilim araştırmalarına heveslendirmek amacıyla veriliyor.


2022 - Volume: 5 Issue: 1

Research Article

1. BİLMECELERDE YILAN

Research Article

KÜLTÜREL MİRASI KORUMA KAPSAMINDA TELKÂRİ VE KİLİM DOKUMA SANATININ BİRLİKTELİĞİNDEN OLUŞAN TELKÂRİ-KİLİM TAKI KOLEKSİYONU

Research Article

ÇAĞATAY EDEBİYATINDA RÜYA MOTİFLERİ (1)

Telif Hakkı Devri Formu

Telif Hakkı Devri Formuna buraya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.