e-ISSN: 2630-581X
Başlangıç: 2017
Yayıncı: Ömer Tayfur ÖZTÜRK
Kapak Resmi

Bilim, Eğitim, Sanat ve Teknoloji Dergisi (BEST Dergi); bilimsel ve hakemli bir dergi olarak yılda iki kez yayınlanmaktadır. Bu dergide; bilim, eğitim, sanat veya teknoloji ile ilgili özgün kuramsal çalışmalar, literatür incelemeleri, araştırma raporları, sosyal konular ve araştırma makaleleri yayınlanmaktadır. 

Makalelerin hakemlik süreci www.bestdergi.net sayfasından yapılacaktadır. Lütfen makalenizi bu sayfaya da yükleyiniz.

TR Dizin'e başvurulacak olması nedeniyle 2023 yılından itibaren araştırma makaleleri için Etik Kurul Onay Belgesi zorunludur. Etik kurul izni gerektiren, tüm bilim dallarında yapılan araştırmalar için makale gönderim aşamalarından Ek Dosyalar kısmında Etik Kurul Onay Belgesi'ni yükleyiniz. 

Dergiye yayınlanmak üzere gönderilen makalelerin daha önce yayınlanmamış veya yayınlanmak üzere herhangi bir yere gönderilmemiş olması gerekmektedir.  Editör ve hakemler, yayınlanmak üzere gönderilen makaleler için önemli bir zaman harcamaktadır. Bu nedenle, makale; inceleme, düzeltme, kabul sonrası baskı veya yayınlanma editör onayı olmadan geri çekilemez. Makale şablonu, inceleme için gönderilen makaleler için zorunlu değildir. Makale şablonu, kabul edilen makaleler için kullanılabilir.

Bilim, Eğitim, Sanat ve Teknoloji Dergisi (BEST Dergi), şu veritabanı ve indekslerde yer almaktadır: Eurasian Scientific Journal Index, Scientific Indexing Services, International Scientific Indexing, CiteFactor, Google Scholar, SOBIAD.


EBSCOhost.jpg
        Google_Scholar_logo_2015.PNG                road-issn.png                    citefactor_logo.png
ici2.png                SIS-Logo.png        15220


Creative Commons Lisansı