ISSN: 1309-8640
e-ISSN: 2146-4391
Başlangıç: 2009
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 4 Sayı
Yayıncı: Dicle Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Makale Çağrısı

Yakın zamanda Kahramanmaraş ve çevre illerimizde meydana gelen ve tüm Türkiye'yi yasa boğan depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Farklı üniversitelerden ve disiplinden birçok araştırmacı depremin etkilediği illerde bilimsel projeler, bilirkişilik ve/veya teknik destek kapsamında çalışmalar yürütmektedir.
Bu çalışmalar kapsamında toplanan verilerden üretilecek bilimsel çıktıların Türkiye'miz için önemli bir bakış açısı kazandıracağı açıktır. Bu minvalde, DÜMF Mühendislik Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı, yakın zamanda yaşadığımız bu depremler kapsamında üretilen çalışmaların bilim dünyasına duyurulmasına aracılık etmek amacıyla Deprem Özel Sayısı olarak yayınlanacaktır.

Siz değerli akademisyenlerimizi, Kahramanmaraş ve çevre illerimizde meydana gelen depremleri ve etkilerini odağına alan çalışmalarını Dergimizin Eylül 2023-Deprem Özel Sayısına sunmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,
DÜMF Mühendislik Dergisi Yayın Kurulu

Dicle Üniversitesi Mühendislik Dergisi (DUMF), üç ayda bir yayınlanan hakemli bir mühendislik dergisidir. Dergi mühendislik ve uygulamalı bilimler alanında, teoriyi teşvik etmeyi amaçlayan, daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış, hem teorik hem de deneysel yüksek kaliteli makaleler yayınlar. Hakem denetiminden geçmiş özgün araştırma makalelerine ek olarak,
Yayın Kurulu özgün araştırma raporlarını, son teknolojik incelemeleri ve kapsamlı detaylar içeren mühendislik bilimi ve teknolojisi alanındaki çalışmaları da memnuniyetle karşılar.

Yayın Dönemleri: 3 ayda bir olarak Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında
DUMF'nin kapsamı, aşağıdaki çalışma alanlarını içeren geniş bir konu yelpazesini içerir:


Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği
Biyomedikal mühendisliği
Makine Mühendisliği
Cevher Hazırlama ve Maden Mühendisliği
İnşaat mühendisliği

Dergi ile ilgili sorularınız için sozerdem@dicle.edu.tr veya mesut.seker@dicle.edu.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

DUMF Arastirmax Bilimsel Yayın İndeksi, EBSCO, Index Copernicus, Sobiad, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin'de indekslenmiştir.

2023 - Cilt: 13 Sayı: 4

DUJE tarafından yayınlanan tüm makaleler, Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. Bu, orijinal eser ve kaynağın uygun şekilde belirtilmesi koşuluyla, herkesin eseri kopyalamasına, yeniden dağıtmasına, yeniden düzenlemesine, iletmesine ve uyarlamasına izin verir. 24456