ISSN: 2458-7508
e-ISSN: 2602-3946
Başlangıç: 1975
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Atatürk Üniversitesi
Kapak Resmi
       

İlahiyat Tetkikleri Dergisi, 3 Ocak 2021 tarihinden itibaren gönderilecek yeni makalelerin değerlendirmesini https://jir.manuscriptmanager.net/ adresinden gerçekleştirecektir. Makalelerinizi bu adres üzerinden göndermenizi rica ederiz.

Makale Yükleme

Hakem Rehberi

Revizyonlu Dosya Yükleme

ilahiyat tetkikleri dergisi (ilted), yılda iki kez yayımlanan hakemli bir dergidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip çalışmaları yayımlayarak ilahiyat ve sosyal bilimler alanında bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Dergide; Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinde; ilahiyat alanında özgün araştırma makaleleri ve kitap kritiği yayımlanmaktadır.

Eski adı; Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi olan ve 1975’ten beri yayın hayatına devam eden ilted, 30 Haziran ve 31 Aralık tarihlerinde yılda 2 sayı olarak Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından yayımlanmaktadır.

Araştırma makalesinde alanın klasik ve modern sorunlarına odaklanan ve çözüm üreten, teorik veya pratik alanda analitik düzeyde çalışan yahut alanın güncel / aktüel problemlerine cevaplar arayan özgün ve orijinal araştırma makalelerine öncelik verilecektir. Kitap tanıtımında ise basit tanıtımdan ziyade kitap kritiği (review) formatındaki çalışmalara yer verilecektir.

2022 - Sayı: 57

Araştırma Makalesi

5. The Main Principles of Living Together in al-Fārābī’s Virtuous State

Araştırma Makalesi

7. Human Rights of Minorities in Islam: From the Perspective of Iraq

Creative Commons License
ilahiyat tetkikleri dergisi Creative Commons Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.