e-ISSN: 3023-6304
Başlangıç: 2023
Yayımcı: Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Psikoloji Dergisi, ruh sağlığı alanında gerçekleştirilen özgün bilimsel araştırmalara katkıda bulunmak amacıyla yayımlanan bir dergidir. Dergide psikoloji biliminin tüm alt alanlarıyla ilgili en güncel araştırmaların ve derleme çalışmaların yayımlanması hedeflenmektedir. Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Psikoloji Dergisi, psikoloji, psikolojik danışma ve rehberlik, psikiyatri, çocuk psikiyatrisi, sosyal hizmet, psikiyatri hemşireliği, çocuk gelişimi, okul öncesi eğitimi ve özel eğitim alanlarında Türkçe ve İngilizce dillerinde özgün araştırmalara yer veren hakemli akademik bir dergidir.


KİÜ Psikoloji Dergisi psikoloji alanında özgün ve nitelikli çalışmaları bir araya getirerek bilimsel ve toplumsal gelişime katkıda bulunmayı amaç edinir. Alanında saygın uluslararası dergiler arasında yer almayı bir vizyon olarak benimsemiştir. KİÜ Psikoloji Dergisi bu vizyonu gerçekleştirirken makalelerin ilk gönderiminden basım aşamasına kadar titizlikle çalışmayı, şeffaf ve dürüst bir yayın politikası izlemeyi, bilimsel etik ve değerlere uygun hareket etmeyi temel prensip olarak benimsemiştir.

KİÜ Psikoloji Dergisi yılda iki kez olmak üzere düzenli aralıklarla yayımlanır. Dergiye gönderilen makalelerin daha önce başka bir yerde yayımlanmamış veya yayımlanmak üzere gönderilmemiş olması gerekmektedir. Makalelerin yayımlanması için yazar(lar)ın Telif Hakları Devir Formunu doldurup imzalamaları ve sisteme ek dosya olarak yüklemeleri gerekmektedir. Bunun yanı sıra, intihal raporu da sisteme eklenmelidir.

Yayımlanan makalelerin sorumluluğu tümüyle yazar(lar)a aittir.