e-ISSN: 2149-9047
Başlangıç: 2000
Yayıncı: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kapak Resmi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler DergisiMart, Temmuz ve Kasım aylarında, yılda üç defa elektronik olarak yayımlanan hakemli bir dergidir. Dergi Açık Erişimi sağlama politikası benimsemektedir. 

Dergi, genel olarak sosyal bilimlerin Hukuk, İktisat, İlahiyat, İşletme, Karşılaştırmalı Edebiyat, Maliye, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sanat ve Tasarım, Sosyoloji, Tarih, Turizm, Türk Dili ve Edebiyatı, Uluslararası İlişkiler alanlarındaki Türkçe ya da İngilizce hazırlanmış bilimsel makaleleri yayınlamayı amaç edinir. 

Makalenin konusu itibariyle bu alanlarla ilişki kurulmuş olsa da, dergiye gönderilen makalelerin dergi Yayın Politikasına uygun olmadığı kararlaştırılırsa yazarlarına iade edilir. Ön değerlemeyi geçen yazılar en az iki hakem tarafından incelenir. Dergide yer alan bütün yazılar hakemlik sürecine tabi olup, kesinlikle süre, sayı ve yayın garantisi verilmemektedir. Dergide yer alan yazılar kaynak gösterilmeksizin alıntılanamaz. Yayınlanan yazıların bütün hukukî sorumluluğu yazar(lara) aittir. Yazarların başvuru ve değerlendirme sürecinin sağlıklı işlemesi için Yazım Kuralları sayfasını incelemesi önerilir.  

Makale Gönderimine Açılacak Tarih: 31 Mart 2024

2023 - Cilt: 24 Sayı: 3