ISSN: 2146-7676
e-ISSN: 2822-4906
Founded: 2011
Publisher: Ufuk University
Cover Image
       

Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi, 2011 yılından itibaren kesintisiz olarak yayınlanan, hakemli (en az iki hakem - çift taraflı kör hakemlik) bir dergidir. Dergimizde, sosyal bilimler alanında, bilimsel çalışmalara yer verilmektedir.

· Dergimize gönderilen makaleler hakem değerlendirmesinden geçtikten sonra, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanmaktadır.

· Yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

· Bilimsel çalışmalar, Türkçe veya İngilizce olarak hazırlanabilmektedir.

· Dergimize gönderilen aday makaleler, başka bir yerde yayınlanmamış veya yayınlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır.

· Dergimiz, Academic Resource Index ve CiteFactor tarafından taranmaktadır.

· Yayınlanmak üzere kabul edilen makalelerin telif hakları Dergimize ait olmakla birlikte, yayınlanan makalelerin içerikleri ile ilgili her türlü yasal sorumluluk yazar(lar)a aittir.

Dergiye gönderilen makalelerin iThenticate ya da Turnitin programlarından benzerlik raporunun alınarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Makalelerin değerlendirme sürecine alınması için kaynakça ve alıntı hariç % 15'in altında bir oran aranmaktadır. 

Ulakbim TR DİZİN kararları doğrultusunda dergimize yüklenecek çalışmalarda etik kurul izni onay belgesi talep edilmektedir. Yazarların bunu makalelerinde belirtmeleri ve belgelendirmeleri gerekmektedir. Ayrıntılı bilgiye "Etik İlkeler ve Yayın Politikası" sekmesinden ulaşılabilir.