Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünü Tezhip Anasanat dalından dönem birincisi ve Sakıp Sabancı özel ödülün ikincisi olarak 2005 yılında mezun oldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Geleneksel Türk Sanatları Tezhip Bölümünde Yüksek Lisans programını Prof. Dr. Faruk Taşkale danışmanlığın ’da ‘’15.yüzyıl ile 20.yüzyıl arasında Türk Tezhip Sanatında Gül Motifi’’ başlıklı teziyle 2007 yılında tamamladı. Aynı üniversitenin aynı bölümünde Prof. Dr. Faruk Taşkale danışmanlığın ‘da ‘’17.yüzyıldan Günümüze Tezhip Sanatında Hilye-i Şerif Formları ve Çağdaş Uygulamaları’’ başlıklı teziyle 2015 yılında Sanatta Yeterlik ’ten mezun oldu. Birçok eğitim kurumda sanat eğitmenliği ve kamu kurumunda uzman olarak görev yaptı, 2015 yılında İtalya/Bologna Accademia De Bella Art’ ta eser restorasyonu üzerine çalışmada bulunmuştur. 2010-2015 yılları arasında Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde araştırma görevlisi, 2016’da ise yardımcı doçent olarak görev yaptı. 2023 de doçent ünvanı aldı şuan Bitlis Eren Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde görevine devam etmektedir.