Dr. Enes TURBIC, Trakya Üniversitesi'nde Doktor Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Turbic, 2011-2012 döneminde Ankara Gazi Üniversitesi TÖMER Türk Dili okulunu bitirdi, lisans eğitimini ise 2016 yılında Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde Bosna’nın Bağımsızlığını Kazanması ve Bosna Savaşı (1992-1995) adlı konu ile tamamladı. 2018 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalında yüksek lisans programından Avusturya-Macaristan İşgaline Karşı Boşnakların Direnişi (1878) adlı konu ile mezun oldu. 2023 yılında Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü doktora programından Avusturya-Macaristan İdaresinde Bosna Hersek Boşnaklarının Siyasi Hayatı (1878-1914) konu ile mezun olan Turbic, 2017 yılından itibaren Trakya Üniversitesi Balkan Araştırma Enstitüsü Balkan Tarihi Anabilim Dalında görev yapmaktadır. Çalışma alanları; 19. ve 20. yüzyıl Bosna Hersek tarihi, Yakınçağ Boşnak tarihi, Batı Balkanlar tarihi ve uluslararası ilişkileri.
Dr. Enes TURBIC, ana dili olan Boşnakçanın ve diğer Güney Slav dillerinin yanı sıra, Türkçe ve İngilizceye, Almancaya hakimdir.
https://personel.trakya.edu.tr/enesturbic/
https://www.researchgate.net/profile/Enes-Turbic