e-ISSN: 2458-9519
Başlangıç: 2015
Yayımcı: Selim Hilmi ÖZKAN
Kapak Resmi
 

Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED], Osmanlı Tarihi ve Osmanlı Medeniyeti ile ilgili çalışmalara katkıda bulunmayı hedefleyen, alanında özgün araştırmalara yer veren hakemli ve uluslararası bir dergidir. 

Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED], 2023 yılı itibari ile Mart, Haziran, Eylül ve Aralık olmak  üzere yılda dört defa yayınlanmaya başlamıştır. Dergimizde Türkçe ve İngilizce bilimsel makalelere yer verilir. Yıl içerisinde gerekli görüldüğü takdirde özel sayı(lar) da yayımlanmaktadır. Dergi, bilimsel çeviri ve kitapların tanıtımlarını da yayımlar. 

Yazılarını dergiye gönderen yazarlar yazılarının telif haklarını dergimize vermeyi kabul etmiş sayılırlar. Kabul edilen yayınların tüm yayın hakları Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED]’ne aittir. 

OSMED, yurtiçi veya yurtdışında akademik konferans, sempozyum, çalıştay vb. düzenler veya bunlara destek olur. Bu tür çalışmalarda sunulan bildirilerin tam metinlerine başka yerde yayımlanmamış olması kaydıyla yer verir. 

NOW AVAILABLE - Online submission: Articles for publication in Journal of Ottoman Civilization Studies can be submitted online through Editorial Manager, please click here.

Derginin makale değerlendirme süreci, hakem değerlendirmelerine bağlı olarak her bir makale için en fazla 3 aydır. Değerlendirme süreci biten makae yayım kurulunun değerlendirme raporu doğrultusunda ID numarasına göre konu bütünlüğü de dikkate alınarak yayım sırasına alınır.    

2024 - Sayı: 20

DUYURULAR


Yayın Periyodu Hakkında

Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED]  2023 yılı itibari ile Mart, Haziran, Eylül ve Aralık olmak üzere yılda dört defa yayınlanmaya başlamıştır.

BİLİMSEL ETKİNLİK

İndeksler / Indexes

SCOPUSTÜBİTAK/ULAKBİM TR DİZİN [SBVT]

INDEX COPERNİCUS [ICI], IdealOnline, ISAM, SOBIAD ve Scilit tarafından dizinlenmektedir.by.png

Dergimizde yayımlanan makaleler, aksi belirtilmediği sürece, Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası (CC BY 4.0) ile lisanslanır. Dergiye yayımlanmak üzere metin yollayan tüm yazar ve çevirmenlerin, gönderdikleri metnin yegâne telif sahibi olmaları ya da gerekli izinleri almış olmaları beklenir. Dergiye metin yollayan yazar ve çevirmenler bu metinlerin CC BY 4.0 kapsamında lisanslanacağını, aksini sayı editörlerine en başında açıkça beyan etmedikleri müddetçe, peşinen kabul etmiş sayılırlar.