e-ISSN: 2458-9519
Başlangıç: 2015
Yayın Aralığı: 6 Ayda 1
Yayıncı: Selim Hilmi ÖZKAN
Kapak Resmi
       

Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED], Osmanlı Tarihi ve Osmanlı Medeniyeti ile ilgili çalışmalara katkıda bulunmayı hedefleyen, alanında özgün araştırmalara yer veren hakemli ve uluslararası bir dergidir. 

Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED], Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki defa yayınlanmaktadır[2015-2022]. 2023 yılı itibari ile Mart, Haziran, Eylül ve Aralık olmak  üzere yılda dört defa yayınlanmaya başlamıştır. Dergimizde Türkçe ve İngilizce bilimsel makalelere yer verilir. Yıl içerisinde gerekli görüldüğü takdirde özel sayı(lar) da yayımlanmaktadır. Dergi, bilimsel çeviri ve kitapların tanıtımlarını da yayımlar. 

Yazılarını dergiye gönderen yazarlar yazılarının telif haklarını dergimize vermeyi kabul etmiş sayılırlar. Kabul edilen yayınların tüm yayın hakları Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED]’ne aittir. 

OSMED, yurtiçi veya yurtdışında akademik konferans, sempozyum, çalıştay vb. düzenler veya bunlara destek olur. Bu tür çalışmalarda sunulan bildirilerin tam metinlerine başka yerde yayımlanmamış olması kaydıyla yer verir. 

NOW AVAILABLE - Online submission: Articles for publication in Journal of Ottoman Civilization Studies can be submitted online through Editorial Manager, please click here.

Derginin makale değerlendirme süreci, hakem değerlendirmelerine bağlı olarak her bir makale için en fazla 3 aydır. 

2022 - Sayı: 15

DUYURULAR

Yayın Periyodu Hakkında

Osmanlı Medeniyeti Araştırmaları Dergisi [OSMED], Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki defa yayınlanmaktadır[2015-2022]. 2023 yılı itibari ile Mart, Haziran, Eylül ve Aralık olmak üzere yılda dört defa yayınlanmaya başlamıştır.

BİLİMSEL ETKİNLİK

6bd86792-655f-4c69-88dc-7e654390bf79.jpgTurkologentag 2023 (21-23 September, 2023)
Here are some practical information:
Panel proposals can be submitted until November 30, 2022, abstracts can be submitted until December 31, 2022. For further information click here
Students’ papers: At Turkologentag 2023, there will also be a limited number of paper slots especially reserved for presentations by undergraduate (BA/Lisans) and graduate (MA/Yüksek Lisans) students. The deadline for abstract submissions for students’ papers is March 31, 2023. Please clearly indicate “Students’ paper” in the abstract field.
Conference Travel Grants for Students
Turkologentag will award travel grants for undergraduate and graduate students participating in the Turkologentag 2023. We aim to support students with neither travel scholarships nor university funding. Preference will be given to applicants from Turkey. Further information: https://turkologentag2023.univie.ac.at/reg.../travel-grants/


İndeksler / Indexes

ULAKBİM TR DİZİN SBV

INDEX COPERNİCUS [ICI], IdealOnline, ISAM, SOBIAD ve Scilit tarafından dizinlenmektedir.