ISSN: 1301-3718
e-ISSN: 2458-8342
Başlangıç: 1968
Yayın Aralığı: 4 Ayda 1
Yayıncı: Ankara Üniversitesi
Kapak Resmi
       
DUYURU
Bilindiği gibi dergimizde Türkçe ve İngilizce makaleler yayınlanmaktadır. Dergimizde yayınlanacak Türkçe makalelerin aynı zamanda “tam metin İngilizce” olarak yayınlanmasına başlanacağı için 1 Temmuz 2022 tarihinden sonra dergimize yapılacak makale başvurularında Türkçe makaleyle birlikte tam metin İngilizcesinin de sisteme yüklenmesi gerektiği; İngilizce makalelerin de önceden olduğu gibi tam metin olarak yayınlanmasının sürdürüleceği, ayrıca editörler kurulunca yayınlanma kararı verilen Türkçe makalelerin tam metin İngilizcesinin de sisteme yüklenmesi gerektiği saygı ile duyurulur.

HAKKINDA
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dergisi (AÜEBFD), eğitim bilimleri alanında uluslararası bazı dizinlerde taranan hakemli ulusal bir dergidir. 1968 yılından beri düzenli yayımlanan, eğitim bilimleri alanının ilk bilimsel dergisidir. Dergimiz Nisan, Ağustos ve Aralık olmak üzere üç sayı yayımlanmakta, yayınlanma kararı verilen makalelere DOI numarası verilerek erken görünüm ile yayımlanmaktadır.

2022 - Cilt: 55 Sayı: 3

Yayıncı

10466   Ankara Üniversitesi

10465   Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi


Creative Commons LicenseThe content of the Journal of Faculty of Educational Sciences is licensed under Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License