ISSN: 1301-3718
e-ISSN: 2458-8342
Başlangıç: 1968
Yayın Aralığı: Yılda 3 Sayı
Yayıncı: Ankara Üniversitesi
Kapak Resmi
       
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dergisi (AÜEBFD), eğitim bilimleri alanında uluslararası bazı dizinlerde taranan hakemli ulusal bir dergidir. 1968 yılından beri düzenli yayımlanan, eğitim bilimleri alanının ilk bilimsel dergisidir. Dergimiz Nisan, Ağustos ve Aralık olmak üzere üç sayı yayımlanmakta, yayınlanma kararı verilen makalelere DOI numarası verilerek erken görünüm ile yayımlanmaktadır.
Dergimizde eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme alanındaki makaleler yayımlanır. Her sayıda yedi özgün ve güncel araştırma makalesi, iki derleme makalesi yayımlanır. Yazım kuralları ve biçim yönünden uygun olan makaleler intihal denetiminden geçirilir (benzerlik oranı < % 10). Dergimizin resmi dili Türkçe’dir; İngilizce tam metin makaleler de yayınlanır.
İlk incelemede reddedilmemiş makaleler için kör hakemlik süreci sürdürülür; makaleler üç hakeme gönderilir. Makale başvurularının yazım kurallarımıza uygun olması, ORCID numaralarının belirtilmesi, Telif Hakkı Devir Formu ile araştırma makalelerinin etik kurul kararının makaleyle birlikte sisteme yüklenmesi istenir.
Dergimiz, açık erişimle herkesin ücretsiz olarak yararlanabildiği, yazarlardan ücret alınmayan, hem elektronik ortamda hem de basılı yayımlanan bir dergidir. Dergimiz TR Dizin, EBSCO Host, ProQuest Political Science Journals, ERA, ERIHPLUS, DOAJ ve SOBİAD’da dizinlenmektedir.

2022 - Cilt: 55 Sayı: 1

Yayıncı

10466   Ankara Üniversitesi

10465   Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi


Creative Commons LicenseThe content of the Journal of Faculty of Educational Sciences is licensed under Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License