e-ISSN: 2717-9559
Başlangıç: 2018
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
Kapak Resmi
       

JOBIG İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine ait bir dergidir. Dergi; işletme, iktisat, inovasyon ve yönetişim ana başlıkları içerisinde yer alan Türkçe ve İngilizce yazılmış akademik çalışmalara yer vermektedir. Dergi 'gelecek için değer ' misyonu ile alanında uzmanları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. JOBIG ulusal ve uluslararası editör, yayın-bilim kurulu ve hakemleri bünyesinde barındırmakta ve makale değerlendirme sürecinin en etkin ve hızlı tamamlanması için çaba sarf etmektedir. 

Dergi senede 2 defa (Aralık-Haziran aylarında) yayınlanmaktadır. Dergide yayınlanan çalışmalar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


Makale gönderirken yüklemeniz gereken Telif Hakkı Devir Formuna buradan ulaşabilirsiniz. 


Dergi Tarihçesi

Araştırma Makalesi

“GIDA ÜRÜNLERİ VE İÇECEK” SEKTÖRÜNÜNÜN, BALASSA (AKÜ) ENDEKSİNE GÖRE ANALİZİ.

İngilizce Geniş Özet

JoBIG, yeni indekslerde taranmak üzere başvurularını ve çalışmalarını sürdürmektedir. Yayınlanan makalelerin görünürlüğünü ve atıf oranını arttırabileceğini düşündüğümüz için İngilizce dilinde en az 1500 kelimelik geniş özet istemi uygulamasına Aralık 2020 (Cilt 3 Sayı 2) itibari ile başlama kararı alınmıştır.


Ayrıca Dergimiz yayın kalitesinin yükseltilmesi ve etik açıdan oluşabilecek problemleri önlemek adına dergimiz 2020 Haziran (Cilt 3 Sayı 1) sayısından itibaren gönderilen makaleler (anket vb. çalışmalardan ) için etik kurul onayı istenecektir. Etik kurul onayı olmayan çalışmalar için yazarlardan çalışmanın etik ilkeler gözetilerek gerçekleştirildiğine dair yazılı ve imzalı onam istenecektir.

Bilgilerinize saygıyla sunarız.

İntihal Programı

Open Access

m997345q2eyc.png

Creative Commons Lisansı
Journal of Business, Innovation and Governance Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.