e-ISSN: 2717-9559
Başlangıç: 2018
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
Kapak Resmi
       

JoBIG Haziran 2022 (Cilt 5, Sayı 1) Yayın Çağrısı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İKÇÜ İİBF) tarafından uluslararası ve hakemli dergi olarak yayımlanan Journal of Business Innovation and Governance – JoBIG – (e-ISSN: 2717-9559), 2018 yılından bu yana yayın hayatını kesintisiz sürdürmektedir.

Haziran 2022 sayısı (Cilt 5, Sayı 1) ile birlikte 5. yılında olacak olan JoBIG, akademik teşvik kriterlerine uymaktadır ve yayımlanan eserler için yazarlar, akademik teşvik kapsamında puan alabilmektedir. Haziran ve Aralık olmak üzere, yılda iki sayı olarak yayımlanan JoBIG, Haziran 2022 (Cilt: 5, Sayı: 1) sayısı için makale kabulüne başlamıştır. Makalelerin JoBIG Dergipark sistemi üzerinden “Makale Gönder” seçeneği aracılığıyla gönderilmesi gerekmektedir. JoBIG Haziran 2022 sayısına yayın gönderimi için son tarih 22 Mayıs 2022’dir.

Türkçenin yanı sıra, İngilizce yayınların da kabul edildiği JoBIG, işletmecilik, inovasyon ve yönetişim alanlarında akademik bakış açısının geliştirilmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda, yönetim, organizasyon, finans, muhasebe, üretim yönetimi, pazarlama, uluslararası ticaret, iktisat, maliye politikaları, kamu yönetimi ve siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ve sağlık kurumları yönetimi alanlarındaki bilimsel makaleler ve kitap incelemeleri/eleştirileri değerlendirilmeye alınmaktadır. 

JoBIG kapsamında yayımlanan yayınlar için yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir

Creative Commons Lisansı
Journal of Business, Innovation and Governance Creative Commons Atıf-Gayri Ticari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.