e-ISSN: 2717-767X
Başlangıç: 2019
Yayın Aralığı: 6 Ayda 1
Yayıncı: Sakarya Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü Dergisi (SAÜİED) yayın hayatına 2019 yılında başlamış, 2022 yılı itibariyle Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 kez yayınlanan uluslararası hakemli bir bilimsel dergidir. Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce olup İşletme alanında nitelikli ampirik, teorik veya derleme çalışmalarına yer verilmektedir.


SAÜİED çevrimiçi olarak yayınlanmakta ve değerlendirme süreçleri elektronik ortamda Çift-Kör hakem (Double-Blind Review) şeklinde yürütülmektedir. SAÜİED kapsamındaki tüm süreçler şeffaf ve açık erişim politikası doğrultusunda sürdürülmekte, bu nedenle yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


SAÜİED, İşletmenin temel alt disiplinleri ile fonksiyonlarına ilişkin yürütülen teorik ve ampirik çalışmaları yayımlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için Amaç ve Kapsam kısmına bakılabilir. Dergimizde yayınlanacak çalışmaların bilimsel etik çerçevesinde hazırlanması ve yayınların intihal oranının toplamda %20'yi, tek kaynaktan ise %3'ü geçmemesine önem verilmektedir. Ayrıntılı bilgi, İntihal Politikası ile Etik İlkeler ve Yayın Politikası kısımlarında yer almaktadır.Makalelerin ön değerlendirmesinin yapıldığı ortalama süre: 3 gün

Makalelerin gözden geçirildiği ortalama süre: 60 gün

Makalenin ortalama yayınlanma süresi: 90 gün

Güncellenme Tarihi: 30 Ocak 2023.