e-ISSN: 2717-767X
Başlangıç: 2019
Yayımcı: Sakarya Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü Dergisi (SAUGSB-J) yayın hayatına 2019 yılında başlamış, 2022 yılı itibariyle Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 kez yayınlanan uluslararası hakemli bir bilimsel dergidir. Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce olup İşletme alanında nitelikli ampirik, teorik veya derleme çalışmalarına yer verilmektedir.


SAUGSB-J çevrimiçi olarak yayınlanmakta ve değerlendirme süreçleri elektronik ortamda Çift-Kör hakem (Double-Blind Review) şeklinde yürütülmektedir. SAUGSB-J kapsamındaki tüm süreçler Şeffaf ve Açık Erişim Politikası doğrultusunda sürdürülmekte, bu nedenle yazarlardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.


SAUGSB-J, İşletmenin temel alt disiplinleri ile fonksiyonlarına ilişkin yürütülen teorik ve ampirik çalışmaları yayımlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen Amaç ve Kapsam bölümlerine bakınız. Dergimizde yayınlanacak çalışmaların bilimsel etik çerçevesinde hazırlanması ve yayınların intihal oranının toplamda %20'yi, tek kaynaktan ise %3'ü geçmemesine önem verilmektedir. Ayrıntılı bilgi, İntihal Politikası ile Etik İlkeler ve Yayın Politikası kısımlarında yer almaktadır.


Makalelerin ön değerlendirmesinin yapıldığı ortalama süre: 3 gün
Makalelerin gözden geçirildiği ortalama süre: 60 gün
Makalenin ortalama yayınlanma süresi: 90 gün
Güncellenme Tarihi: 30 Ocak 2023.


Doç. Dr. Emrah ÖZSOY

Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü Dergisi Editörü

2023 - Cilt: 5 Sayı: 2

INDEXING & ABSTRACTING & ARCHIVING