Murat Buğra TAHTALI Dr. Öğr. Üyesi INONU UNIVERSITY, FACULTY OF LAW
Yayın 5 Hakemlik 2 CrossRef Atıf 0
5 Yayın
2 Hakemlik
0 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

İdare Hukuku

Biyografi

Murat Buğra TAHTALI, 09.05.1984 tarihinde Malatya’da dünyaya geldi.

İlk ve ortaöğretimini Malatya’da tamamlayan TAHTALI, 2003 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine başladı. 2008 yılında hukuk lisans eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Barosu’nda başlattığı avukatlık stajı yanında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde lisansüstü eğitim görmeye başladı. Stajını tamamladıktan sonra bir sene kadar serbest avukatlık yapan TAHTALI, 2011 yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde araştırma görevlisi olarak atanarak, akademik camiaya katıldı ve 2012 yılı Ağustos ayına kadar burada görev yaptı. 13.08.2012 tarihinde “Türk İmar Hukukunda Düzenleme Ortaklık Payı Uygulaması” isimli tezini başarıyla savunarak, yüksek lisans eğitimini burada tamamladı.

2013 yılı Şubat Ay’ı itibariyle İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare Hukuku Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan TAHTALI, aynı yıl Nisan Ay’ı itibariyle, Birleşmiş Milletler – T.C. İçişleri Bakanlığı Ortak Projesi olan “KADIN DOSTU KENTLER PROJESİ” içinde “Kadına Yönelik Şiddet” konusunda Malatya İl Eğitmeni olarak görevlendirilmesinin ardından, proje kapsamında konu ile ilgili eğitimler vermeye başladı ve bu tarihten itibaren, kadının insan hakları konusunda birçok seminer, konferans, çalıştay ve panele dinleyici, sunumcu ve davetli konuşmacı olarak katıldı.

2013 yılında, Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora eğitimine başlayan TAHTALI, “KADININ YAŞAM HAKKININ KORUNMASINDA İDARİ KOLLUĞUN ROLÜ ve ÖNEMİ”, isimli doktora tezini 28.02.2018 tarihinde başarıyla savunup İdare Hukuku Doktoru unvanını aldı. Doktora tezini aynı ad altında 2019 yılında Adalet Yayınevi tarafından bastırarak kitap haline getirdi.

TAHTALI, 2015 yılından bu yana Malatya Eğitim Vakfı'nın Malatya Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliğini, 2020 yılı başından bu yana, UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği'nin Malatya İl Hukuk Koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olan TAHTALI, halen İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Dr. Öğretim Üyesi ve İdare Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir. 

Kurum

INONU UNIVERSITY, FACULTY OF LAW

Yayınlar

^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.