ISSN: 2149-5831
e-ISSN: 2791-8971
Başlangıç: 2016
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
Kapak Resmi
       

2023/1 Ocak Sayısı son gönderim tarihi:
31 Ekim 2022

2023/2 Temmuz Sayısı son gönderim tarihi:
30 Nisan 2023

Yıldırım Beyazıt Hukuk Dergisi Hakkında
Yıldırım Beyazıt Hukuk Dergisi (YBHD), Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından yılda iki defa (Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere) yayımlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Türkiye'deki hukuk kuramının derinleşmesi ve uygulamanın teorik olarak desteklenmesi için hukuk yayımcılığına yeni bir soluk ve yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktayız. Bu doğrultuda, Yıldırım Beyazıt Hukuk Dergisi’nde Türkçe, İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birinde yazılmış ve hukukun çeşitli alanlarıyla ilgili akademik çalışmalar yer almaktadır.
Dergimizde uygulanan çift kör hakemlik sistemiyle makaleler akademik ölçütlere uygunluk açısından ve yazarlarından bağımsız olarak tarafsız hakemlerce değerlendirilmekte ve tüm yazarlar makale süreçleri ile ilgili düzenli şekilde bilgilendirilmektedir.
2023 - Sayı: 1

Araştırma Makalesi

A COMPARATIVE LEGAL, ECONOMIC AND STRUCTURAL ANALYSIS OF CHALLENGING SHAREHOLDERS’ RESOLUTIONS UNDER TURKISH AND ENGLISH LEGAL SYSTEMS

Duyuru

Yıldırım Beyazıt Law Review accepts submissions in the form of articles, commentaries and case notes in Turkish, English, German and French in all fields of law. Please click on the above "Submit Article" for submission.

VDOGPq.jpg