e-ISSN: 2667-4076
Başlangıç: 2018
Yayıncı: Necmettin Erbakan Üniversitesi
Kapak Resmi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, yılda iki kez Haziran ve Aralık aylarında elektronik ortamda ve 2023 yılından itibaren her yıl Aralık ayında, belirlenen bir temaya ilişkin olarak yalnızca İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde Özel Sayı olarak yayımlanmaktadır. Özel Sayıların yayın duyurusu, her yıl Temmuz ayında Dergipark ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Resmi İnternet Adresi nezdinde yapılmaktadır.

2023 yılı Özel Sayısı, "Cumhuriyet'in 100'üncü Yılı Armağanı" olarak yayınlanacak olup makale kabul süreci 15 Temmuz 2023 itibariyle başlamış olup 31 Ekim 2023'e kadar devam edecektir. Özel Sayı makale gönderim işlemleri, yalnızca Dergipark üzerinden yapılacak olup, araştırmacı ve yazarların, makalelerini sistem üzerinden gönderirken, Özel Sayı'da yayınlanmak üzere gönderildiğini belirtmeleri gerekmektedir. Bu husustaki bilgilendirme, ana metinde başlık sayfasında dipnotta belirtmek suretiyle veya editörlük sürecinin başlamasının akabinde Dergi Editörüne veya Özel Sayı yayın editörlerine mesaj yoluyla da yapılabilir.

"Cumhuriyet'in 100'üncü Yılı Armağanı" Özel Sayısı hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Cumhuriyet'in Yüzüncü Yılı Armağanı Yayın Çağrısı'nı inceleyiniz.

Çift kör hakem usulü ile yayın kabul eden uluslararası* dergimiz; TR Dizin ve Heinonline tarafından taranmaktadır. Nisan 2021'den itibaren dergimiz "erken görünüm" usulü ile yayına başlamıştır. Gönderilen makaleler, hakem sürecinden geçerek editör kurulu tarafından yayımlanmaya uygun görüldüğü andan itibaren sayının yayın vakti gelmeden dergipark üzerinden yayınlanacaktır.

Derginin yazışma adresi: konyahukukdergi@gmail.com. Not: Dergimiz editöryal süreçleri tamamıyla dergipark üzerinden yürütmekte olup mail adresimizden gönderilen makalelerin editöryal süreçleri başlatılmamaktadır.

E-ISSN: 2667-4076

* Dergimiz, uluslararası indexlerde taranması sebebiyle bazı alanlarda uluslararası olarak kabul edilmekteyken, yayın veya danışmanlar kurulunda yabancı bulunmadığı için bazı alanlarda ulusal olarak kabul edilmektedir. 

2023 - Cilt: 6 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

OSMANLI DEVLETİ’NDE DEVLETLERARASI HUKUKA VE AVRUPA DİPLOMASİSİNE UYUM SÜRECİ: LONDRA KONFERANSI VE MEHMED ŞEKİB EFENDİ (1840-1841)

Araştırma Makalesi

AS NEW CLASS OF ADMINISTRATIVE CASES: CLIMATE CHANGE AND THE ISSUE OF LEGAL STANDING

17742

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.