e-ISSN: 2980-1753
Başlangıç: 2016
Yayımcı: İstanbul Arel Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi yılda üç sayı yayımlayan (Nisan, Ağustos ve Aralık), “çift-kör" hakemlik ilkeleri ile makaleleri değerlendiren, önyargısız, bağımsız ve hakemli uluslararası bir dergidir. Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi Türkçe veya İngilizce yayınları kabul etmektedir. Türkçe yazılarda Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğü ve yazım kılavuzu esas alınmalıdır. Derginin yayınlanma sürecinde birinci yazar veya sorumlu yazar ile iletişim sağlanır. Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi’ne gönderilen ilk yazılar içinde yazarlara ait herhangi bir bilgi ve kurum bilgisi yer almamalıdır.
Makale yayımlanmasından Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi, yazarlardan herhangi bir ücret talep etmez.
Gizlilik. Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmayacaktır.

Derginin Tarihçesi
Dergimiz "Sağlık Bilimleri ve Yaşam Dergisi" 2016 yılında yayımlanmaya başlanmış, 2023 yılından itibaren yeni ISSN 2980-1753 ile birlikte “Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi” adıyla yayımlanmaktadır.

Lisans: CC BY 4.0