Ücret Politikası

Sisteme yüklenen makaleler editör onayından sonra ücrete tabi olur ve doi, aracı şirket, yayın değerlendirme, yabancı dil özetlerin çeviri ve kontrolü gibi ödemeler için gerekli olmak üzere ilgili yazar*lar*dan Türkiye'den gönderilen makaleler için 800 Türk Lirası, Yurtdışı makaleler için ülke farketmeksizin 60 Amerikan Doları- 100 AZN ücret * Yayın öncesi değerlendirmesi tamamlanan ve yayına hak kazanan makalelerin yazarlarına talepleri karşılığında düzeltme ve genel redaksiyon hizmeti de verilmekte olup bu çalışmanın durumuna göre uygun görülürse ayrıca ücretlendirilir* talep edilir. Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) 07.03.2019 tarihli Genel Kurulunda alınan karar kapsamında Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi, Doçentlik Başvurularındaki beyannamede kullanılabilir. Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi, “Makale başvurusu sırasında kabul/red şartına bağlı olmaksızın makale işlem ücreti (APC) alan dergi” olduğundan, Yağmacı/şaibeli sınıfına girmemektedir. Hakemlerin değerlendirme süreci sonunda yayınlanması kabul edilmeyen (ret edilen) makalelerin yazar(lar)ına para iadesi yapılmayacaktır. Yine Yükseköğretim Kurulu'nun Şaibeli-Yağmacı dergiler hakkında açıklaması 2021 Ocak Dönemi sıkça sorulan sorular ve cevapları bölümünde, 44. Soruya cevabı aşağıdaki gibi açıkça belirtilmiştir.
“Makale kabulünden sonra yayımlanması için yazardan ücret veya ek ücret talep eden dergiler (Yağmacı/Şaibeli Dergiler), bu ilişkinin bir çıkar çatışması içermesi nedeniyle doçentlik başvuru şartlarında (beyannamede) kullanılamaz. Ancak özgeçmiş ve eserler listesine eklenmelidir.
Bu bağlamda aşağıdaki dergiler doçentlik başvuru şartlarında (beyannamede) kullanılabilir:
• Makale başvurusu sırasında -kabul/ret şartına bağlı olmaksızın- ücret alan dergiler,
• Abonelik usulü ile çalıştığı halde ilgili makaleyi açık erişimli yapmak için ücret talep eden dergiler,
• Makale basımı sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmeyen dergiler.”
Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi herhangi bir kurum veya kuruluştan ve sponsorlardan destek almamakta olup iş bu ödemeler yayın işlemlerinin masrafları için kullanılmaktadır.

Yayın Ücreti: 800.00 TRY

По всем вопросам приема статей и выпуска очередных номеров обращаться в редакцию соответствующего журнала


 

                                                                                                                                                   

                                                           Akademik Tarih ve Düşünce Dergisi   Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

  ©  ATDD Tüm Hakları Saklıdır