ISSN: 2149-9969
e-ISSN: 2717-669X
Başlangıç: 2015
Yayımcı: Balıkesir Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Derginin eski adı: Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi

(Yayımlanan Sayılar: Yıl 2015, Cilt 1, Sayı 1 - Yıl 2019, Sayı 10)

Dergimizin Haziran 2023 sayısı için makale kabulü başlamıştır. Makale gönderimi için son tarih 30.04.2023’tür. Yazarların makale göndermeden önce “Makale Gönderim Şartları”nı okumalarını rica ederiz.

21 Eylül 2020 tarihi itibariyle Balıkesir İlahiyat Dergimizin TR DİZİN/ULAKBİM başvurusu yapılmış ve değerlendirme süreci devam etmektedir.

Balıkesir İlahiyat Dergisi, Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda iki kez yayınlanan akademik uluslararası hakemli bir dergidir.

BAİD’de yayınlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu yazarlarına aittir. Yayın dili Türkçe olmakla birlikte diğer dillerde de yazılar yayınlanmaktadır. Yayınlanan yazıların bütün yayın hakları BAİD’ye ait olup yayıncının izni olmadan kısmen veya tamamen basılamaz, çoğaltılamaz ve elektronik ortama taşınamaz. Yazıların yayınlanıp yayınlanmamasına derginin yayın kurulu karar verir.

Değerlendirilmesi maksadıyla gönderilen makalelerin kabul görebilmesi için daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olması şartı aranmaktadır. Arz edilen makaleler ilk olarak yayın kurulu tarafından incelenmektedir.

Tüm makaleler iki hakem tarafından değerlendirilir ve gerekli görüldüğü takdirde üçüncü bir hakeme gönderilir. Bir makalenin yayımlanması hakemlerin onayına bağlıdır. Yazarlar hakemler tarafından istenen gerekli düzeltmeleri yapmakla yükümlüdür.

Makale Gönderimine Kapatılacak Tarih: 30 Nisan 2024