e-ISSN: 2687-2145
Başlangıç: 2019
Yayın Aralığı: 4 Ayda 1
Yayıncı: Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Araştırmaları Dergisi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından elektronik ortamda yılda üç kez (Nisan- Ağustos- Aralık) yayımlanan multidisipliner, hakemli, süreli, açık erişim bir dergidir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Araştırmaları Dergisi hemşirelik, beslenme ve diyetetik, fizyoterapi ve rehabilitasyon, çocuk gelişimi, ebelik, gerontoloji, sağlık yönetimi, sosyal hizmet alanlarındaki özgün orijinal araştırma, sistematik derleme, meta analiz, olgu sunumu, derleme ve editöre mektup şeklinde hazırlanan güncel, özgün ve nitelikli bilimsel çalışmaları ve editöre mektupları yayımlayarak sağlık bilimlerinin bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Değerlendirilmek üzere dergimize gönderilen Türkçe veya İngilizce çalışmaların, daha önce yayımlanmamış, yayınlanmak üzere kabul edilmemiş ya da yayınlanmak için değerlendirme sürecinde olmaması gerekir. Değerlendirme sürecinde olan ve yayınlanan eserlerin sorumluluğu tümüyle yazar(lar)a aittir. Yayımlanan eserlerin telif hakları Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Araştırmaları Dergisi’ne aittir.

2022 - Cilt: 4 Sayı: 3

Araştırma Makalesi

Emziren Annelerin Kontraseptif Kullanma Niyetleri ve Etkileyen Faktörler

Araştırma Makalesi

GENÇLİK MERKEZİ FAALİYETLERİNE KATILAN 18-29 YAŞ GENÇLERDE SERBEST ZAMAN TATMİN DÜZEYİNİN SOSYAL SORUN ÇÖZME BECERİLERİ İLE İLİŞKİSİ

Telif Hakkı Devir Formu

Telif Hakkı Devir Formuna ulaşmak için tıklayınız.

23788 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri ve Araştırmaları Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.