e-ISSN: 2148-2683
Başlangıç: 2013
Yayıncı: Osman SAĞDIÇ
Kapak Resmi

Avrupa Bilim ve Teknoloji Dergisi (EJOSAT), bilimsel, hakemli ve uluslararası bir dergi olup, 2021 yılı ve sonrasında Ocak, Nisan, Ağustos ve Kasım olmak üzere dört kez çevrimiçi ortamda yayımlanacaktır. Dergi, makaleleri sadece TÜBİTAK ULAKBİM tarafından sağlanan DergiPark çevrimiçi (online) sistemi yoluyla kabul etmektedir. Çevrimiçi sistem üzerinden yayınlarını sunan yazarlar, yine aynı sistem üzerinden yayın sürecini takip edebilmektedir. 

Avrupa Bilim ve Teknoloji Dergisi, uluslararası, bilimsel ve hakemli bir dergi olup, başta Index Copernicus olmak üzere Scilit, SOBIAD ve Google Scholar gibi indekslerde taranmaktadır. 

2023 - Sayı: 51

Araştırma Makalesi

12. Su Kaynaklı Isı Pompası Sisteminin Enerji Ve Ekserji Analizi

Duyurular

İNTİHAL RAPORU: 01.06.2019 tarihinden itibaren dergi editörlüğü tarafından alınan karar gereğince dergimize gönderilen çalışmalardan İntihal/Benzerlik Raporu istenmekte ve intihal/benzerlik oranı (kaynakça hariç) en fazla %20 olarak belirlenmiştir.

ETİK KURUL ONAY BELGESİ: TR Dizin Dergi Değerlendirme Kriterleri’nde 2020 yılı için yapmış olduğu değişiklik üzerine makaleler için “Etik Kurul Onayı” talep edilmektedir. 21.02.2020 tarihinden itibaren yüklenen tüm makalelerin Etik Kurul Onay/İzin Belgesini yüklemesi zorunludur.

Avrupa Bilim ve Teknoloji Dergisi olarak 2021 yılında TR Dizin Dergi Listesinde yer almaktadır. İlgili bilgilere aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.


https://app.trdizin.gov.tr/dergi/TVRBd01EQT0/avrupa-bilim-ve-teknoloji-dergisi


Değerli yazarlarımız Ejosat Dergimizin 2022 yılı TR Dizin süreçleri devam etmektedir. Lütfen sadece Doçentlik Başvurusu için gönderilecek/göndermeyi düşündüğünüz makaleleriniz için dergimizi şuan için Uluslararası Hakemli Dergi Sınıfında veya Ulusal Hakemli Dergi sınıfında kullanabileceğinizi belirtmek isteriz. Bu duyuruya bağlı olarak makale gönderim süreçlerindeki sorumluluğun yazarlarımıza ait olduğunu bilgilerinize sunarız. 


Ejosat 2021 Şubat Ejosat Ek Özel Sayı (HORA) sayısı yayınlanmıştır. Sayımıza ulaşmak için tıklayınız.

Ziyaretçi İstatistikleri

Flag Counter