e-ISSN: 1306-7850
Başlangıç: 2005
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Mersin Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi yazar ve okuyucularının dikkatine, 


Dergimizin de üyesi olduğu ULAKBİM TR Dizin, uluslararası etik standartlar çerçevesinde “Dergi Değerlendirme Kriterleri”ni yenilemiştir. Bu kriterlere uygun olarak dergimize başvuran tüm aday makaleler için başvuru esnasında "Etik Kurul Onayı" istenmektedir. Etik kurul onayı olmayan ilgili makaleler değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu konu ile ilgili dergimiz uygulamalarına ilişkin açıklamaları "Duyurular" sayfasından erişebilirsiniz.

MEÜEFD yazım kuralları çerçevesinde "Makale Şablonu" kullanılarak düzenlenmeyen, "İntihal Raporu", "Telif Hakkı Devir Formu" ve "Etik Kurul Onay Formu sisteme yüklenmemiş aday makaleler ön-inceleme sonucunda yazar(lar)a iade edilecektir. 

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Eğitim Fakültesi Dergisi, 2005 yılında yayın hayatına başlamıştır. 2012 yılından itibaren Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç sayı yayınlanmaktadır. Makaleler Türkçe ve İngilizce dillerinde yayımlanabilir. Derginin tüm sayılarına online Arşiv alanından ulaşılabilir. Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, DOAJ (Directory of Open Access Journals), EBSCOHost (Education Source), SOBİAD (Sosyal Bilimler Atıf Dizini) TR Dizin ve Türk Eğitim İndeksi tarafından indekslenmektedir.

The content of the Mersin University Journal of the Faculty of Education is licensed under Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.