ISSN: 1306-6730
e-ISSN: 1306-6293
Başlangıç: 2006
Yayın Aralığı: Yılda 3 Sayı
Yayıncı: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İİBF Dergisi Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda üç kez yayınlanan süreli ve hakemli bir bilimsel dergidir.

Dergi iktisat, işletme, maliye, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi ve siyaset bilimi alanlarındaki Türkçe ya da İngilizce hazırlanmış bilimsel makaleleri yayınlamayı amaç edinir. Makalenin konusu itibariyle bu alanlarla ilişki kurulmuş olsa da, dergiye gönderilen makalelerin dergi Yayın Politikasına uygun olmadığı kararlaştırılırsa yazarlarına iade edilir. Dergi bilimsel makale yayınlarına ek olarak gerekli görüldüğü durumlarda klasikleşmiş makale çevirilerine ve kitap tanıtımlarına yer verebilir.

Dergide yer alan bütün yazılar hakemlik sürecine tabi olup, kesinlikle süre, sayı ve yayın garantisi verilmemektedir. Dergide yer alan yazılar kaynak gösterilmeksizin alıntılanamaz. Yayınlanan yazıların bütün hukukî sorumluluğu yazar(lara) aittir. Yazarların başvuru ve değerlendirme sürecinin sağlıklı işlemesi için Yazım Kuralları sayfasını incelemesi önerilir. 

Makale Ret Oranı: %60                                                                            88x31.png


2021 - Cilt: 16 Sayı: 3

Bilgilendirme

econlit ile ilgili görsel sonucu

ebsco ile ilgili görsel sonucu

asos index ile ilgili görsel sonucu

sobiad ile ilgili görsel sonucu

"akademik dizin" ile ilgili görsel sonucu

acar index ile ilgili görsel sonucu

arastirmax ile ilgili görsel sonucu


Bilgilendirme

2019 Sobiad Impact Factor: 0,607

2020 Sobiad Impact Factor: 0,679