M. Cüneyt BAĞDATLI Doç. Dr. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi, Biyosistem Mühendisliği Bölümü
Yayın 8 Hakemlik 40 CrossRef Atıf 4
8 Yayın
40 Hakemlik
4 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Mühendislik Ziraat ve Orman ve Su Ürünleri

Biyografi

Doç. Dr. M. Cüneyt BAĞDATLI, 1979 yılında Çorlu’da dünyaya geldi. 2002 yılında Atatürk Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünden mezun oldu. 2006 yılında ise Selçuk Üniversitesi, Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2006 yılında Ankara Üniversitesi, Tarımsal Yapılar ve Sulama Anabilim Dalında Doktora eğitimine başladı. 2008 yılında ise Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde ilgili bölümde Araştırma Görevlisi olarak atandığı için Doktora eğitimini Ankara Üniversitesinden yatay geçişle Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine aldı. İlgili Üniversitede 2008-2013 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı ve 2013 yılında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Biyosistem Mühendisliği Anabilim Dalından Doktor ünvanını aldı.

Araştırıcı; 2014 yılında ise Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Biyosistem Mühendisliği Bölümüne Yrd. Doç. Dr. olarak atanmış ve 2019 yılında ise ilgili bölümde Doçent olmuştur. Halen Biyosistem Mühendisliği Bölümünde Arazi ve Su Kaynakları Anabilim Dalı ile Tarımsal Yapılar Anabilim Dalı Başkanlığı ve Bölüm Başkan yardımcılığı görevlerini yürütmekte olup aynı Üniversitenin 2018-2019 yılları arasında Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü ile Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Araştırıcının SCI kapsamında 10 yayını, uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde yayınlanan 58 makalesi, Ulusal ve Uluslararası Kongrelerde sunulan 89 bildirisi bulunmaktadır. Ayrıca 22 Bilimsel Araştırma Projesinde Yürütücü ve Araştırıcı olarak görev almıştır.

Halen alanında ulusal ve uluslararası hakemli 59 derginin editörlüğünü aktif olarak yürütmektedir. Ayrıca Tübitak Dergipark platformunda yayın hayatına devam eden ve birçok uluslararası indekste taranan “Eurasian Journal of Agricultural Research (EJAR)” ve “Eurasian Journal of Food Science and Technology (EJFST)” dergilerinin kuruculuğunu yapmış ve halende editörlüğünü yürütmektedir.

Araştırıcı 2016 yılında Romanya Craiova Üniversitesinde düzenlenen Tarımın Geleceği konferansına İklim değişikliği konusunda “Davetli Konuşmacı” olarak katılmış olup yine aynı yıl Bosna Hersek’te düzenlenen Uluslararası Mühendislik Konferansında konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Bağdatlı, 2009 yılında İtalya Tuscia Üniversitesinde Orman ve Çevre Kaynakları konusunda Erasmus kapsamında eğitim almıştır. 2017 yılında ise Erasmus Ders Verme Hareketliliği kapsamında Avusturya Viyana’da bulunan Alpen Adrian Üniversitesi, Ekoloji Enstitüsünde İklim Değişikliği, Su Kaynakları Yönetimi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Alanında ders vermiştir.

Araştırıcı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kimya Anabilim Dalı ile Çukurova Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Çevre Yönetimi Anabilim Dallarında Yüksek Lisans yapmıştır. Halen Çukurova Üniversitesi, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri Anabilim Dalında lisansüstü eğitimini sürdürmektedir.

Doç. Dr. M. Cüneyt BAĞDATLI, 2017 yılından bu yana 11 kongre düzenlemiş ve bu kongrelerin başkanlıklarını yürütmüştür. Birincisi 15-17 Mayıs 2017 tarihleri arasında Nevşehir’de ve ikincisi ise 2-5 Nisan 2018 tarihleri arasında İzmir, Çeşme’de düzenlenen “Uluslararası Tarım, Orman, Gıda Bilimleri ve Teknolojileri (ICAFOF)” konferanslarında konferans başkanlıkları ile 24-27 Nisan 2018 tarihleri arasında yine Çeşme’de gerçekleştirilen “3. Uluslararası İnşaat ve Çevre Mühendisliği Konferansı (ICOCEE)” nda konferans başkanlığı görevini yürütmüştür. Ayrıca Alanya’da 31 Ekim-2 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen “Uluslararası Enerji Araştırmaları Konferansı (ENRES)”, 7-9 Kasım 2018 tarihleri arasında “Uluslararası Tarım ve Hayvan Bilimleri Kongresi (ICAGAS)”, 14-16 Kasım 2018 tarihleri arasında “Uluslararası Mühendislik ve Mimarlık Kongresi (ENAR) Başkanlıklarını yürütmüştür. Aynı zamanda düzenlenen bu kongrelerin ikincisini ise 2019 Nisan ayında Marmaris’te düzenlemiştir.

Araştırıcı, Kırsal ve Kentsel Alan Değişimleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Uzaktan Algılama, Mekânsal Haritalama, Toprak ve Su Kaynaklarının Yönetimi, Havza Planlama, Hidroloji, Küresel İklim Değişikliği, Sulama Sistemleri, Su Kalitesi ve Kontrolü, Toprak ve Sularda Ağır Metal Kirliliği, Toprak Kirliliğinin Bitkiler ile Giderimi konularında çalışmaktadır.

Kurum

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi, Biyosistem Mühendisliği Bölümü

Yayınlar

^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.