1981'de Ankara'da doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini çeşitli yerlerde tamamladıktan sonra 2000 yılında Trakya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı alanına girdi. 2005 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl içerisinde Trakya Üniversitesinin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Türk edebiyatı bilim dalında yüksek öğrenimine başladı. 2008 yılında Cumhuriyet Dönemi Hikâyelerinde Anadolu(1923-1950) adlı çalışmasıyla yüksek lisans öğrenimini tamamlayarak aynı yıl doktora öğrenimine başladı. 2009 yılında başladığı doktora tez konusu olan Cumhuriyet Dönemi Romanlarında İç Göç(1923-2000) adlı çalışmasını 2018 yılında tamamlamıştır. Uluslararası göçle ilgili sempozyumları katılmakta ve çalışmalarını sürdürmektedir.