ISSN: 1304-0278
Başlangıç: 2002
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 4 Sayı
Yayıncı: Cahit AYDEMİR
Kapak Resmi
       

- Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi, Temmuz 2002'de yayın hayatına başlayan HAKEMLİ ve BİLİMSEL bir dergi olup,sosyal bilimler alanında yapılan araştırmaları yayımlama ve bilim insanlarının hizmetine sunmayı amaçlamaktadır. Yayın dönemi; Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarıdır.  Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi, açık Erişimli bir dergidir. Dergi sayılarına erişim ücretsizdir.

Başlık sayfası için "Makale künyesi" şablonunu kullanınız(Bkz. Yazım Kuralları).

- Dergiye çalışma göndermeden önce mutlaka Yazım Kuralları, Dergi Hakkında, Etik Kuralları ve Sık Sorulan Soruları inceleyiniz. 

- Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi (Electronic Journal of Social Sciences), ERIH PLUS'a (European Reference Index for the Humanities) kabul edilmiştir.

2023 - Cilt: 22 Sayı: 86

Araştırma Makalesi

Üniversite Öğrencilerinde Kişilik Özellikleri ile Psikolojik Sağlamlık ve Bilişsel Esneklik Arasındaki İlişkiler

Trend

Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi (Electronic Journal of Social Sciences) 23.03.2022 tarihinde yapılan sorgulamada En Çok Makale Görüntülenen Dergiler kategorisinde 1. sırada ve En Çok Makale İndirilen Dergiler kategorisinde 3. sırada yer almıştır. Tüm paydaşlarımıza teşekkür etmeyi bir borç biliriz.
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.

Dergi ekibi

                                                                                                                                                                          21765      

                                                   Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi (Electronic Journal of Social Sciences),  Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

                                              ESBD Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi (Electronic Journal of Social Sciences), Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilmiştir. Marka No:2011 119849.