Taşkın Deniz YILDIZ Dr. ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
Yayın 11 Hakemlik 0 CrossRef Atıf 2
11 Yayın
0 Hakemlik
2 CrossRef Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Maden Tasarımı, İşletme ve Ekonomisi Madenlerde İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı

Biyografi

18.06.2021 tarihine kadarki ÖZGEÇMİŞİ: Dr.Taşkın Deniz Yıldız Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde 2014 yılından bu yana akademisyen olarak çalışmaktadır. Eş zamanlı olarak yaklaşık 4 yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde çalışmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde maden mühendisliği alanında 2012 yılında yüksek lisans eğitimini, 2020 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, 2016 yılında %50 burslu olarak Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarıyla mezun olmuştur. Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan bakan ve bürokratların katıldığı, ve ayrıca madencilik/enerji sektörü temsilcilerinin katıldığı birçok toplantıya katılmıştır. Madencilik faaliyetlerinin yatırım riski yaratmadan ekonomik olarak işletilebilirliğinin sağlanması konusunda akademik çalışmaları bulunmaktadır. Buna ek olarak maden arama projelerinde görev almaktadır. Yerbilimleri, Maden ve Metalürji Profesyonelleri Birliği’nde profesyonel üyedir. Aynı zamanda Türkiye’de Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu Yetkin Kişisi adayıdır. Web of Science kategorisinde 15 adet, diğer indekslerde 11 adet olmak üzere yayınlanmış 26 makalesi bulunmaktadır. Ayrıca yayınlanmış; uluslararası 3 adet kitabı, 1 adet kitap bölümü, 19 adet uluslararası bildirisi, ve 24 adet madencilik sektörü dergilerinde makalesi bulunmaktadır. Google Scholar kategorisinde “h-index”i 12 ve i10-index”i 16’dir. "Mineral Metal Energy Oil Gas and Aggregate", “Journal of Mining Technologies and Mineralogy” ve “International Journal of Law and Society”de editörler kurulu üyesidir. Çalışma alanları şunlardır: maden hukuku, Maden arama ve işletme projeleri, maden ekonomisi, madencilik ve enerji/altyapı yatırımları çakışmaları, madencilikte arazi (alan) kullanımı, madenlerde iş sağlığı ve güvenliği, Madenlerde atık yönetim ve rehabilitasyon bedelleri, madencilikte iş sağlığı ve güvenliği, daimi nezaretçilik.

Kurum

ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ, MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

Yayınlar

TÜRK MADEN MEVZUATI GELİŞİMİNDE NEZARETÇİLİK
Yazarlar: Taşkın Deniz YILDIZ , Murat MARAL
DOI: 10.16953/deusosbil.767141
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ
The Annealing of Corundum (Ruby) in Nitrogen (N2) Air
Yazarlar: Veli UZ , Bektaş UZ, Ali İSSİ , Nihal DERİN COŞKUN, Taşkın Deniz YILDIZ
Yayın Bilgisi: 2018 , El-Cezeri
DOI: 10.31202/ecjse.436515
ATIF 0 FAVORİ 0

0

ATIF

0

FAVORİ
Kullanıcının DergiPark'ta kayıtlı görevi bulunmamaktadır.
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.