e-ISSN: 2718-0824
Başlangıç: 2020
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Mardin Artuklu Üniversitesi
Kapak Resmi
       

NOT: Dergimizin Ekim 2022 sayısına makale gönderimi için son tarih 31 Ağustos'tur.
Dergimize gönderilen çalışmalarınızda yazar ismi eklememeniz gerekmektedir. Çalışma sonuçlandığı takdirde nihai dosyada yazar ismi eklenecektir. Bu konuda sorumluluk yazarlara aittir.

Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde yer alan Mardin Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin, bilimsel ve akademik yayın organı olan, International Journal of Mardin Studies (IJMS) dergisi, 2020 yılında yayın hayatına başlayarak, özgün araştırma makaleleri, incelemeler ve kuramsal çalışmaları yayımlayan yazıların yer aldığı, “uluslararası” ve “hakemli” olmak üzere, yılda iki kez (Ekim-Nisan) yayımlanan bir dergidir. Bilimsel makalenin yanı sıra kitap tanıtım ve değerlendirme yazılarına da yer verilmektedir.

Mardin Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin yayın politikası gereği, sosyal ve beşeri bilimler (dil, edebiyat, tarih, halkbilimi, sosyoloji, psikoloji, felsefe, antropoloji, arkeoloji, sanat tarihi v.b.) ile Mardin kentine katkıda bulunması vesilesiyle her türlü interdisipliner konuları, akademik ve bilimsel içeriğe sahip, İngilizce veya Türkçe olarak hazırlanmış çalışmaları kabul etmektedir.

Makalelerinizi gönderirken ORCID bilginizi ve IThenticate (üst sınır %20) raporunuzu eklemeyi unutmayınız!                                                                                                     
Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 22 Nisan 2022 Bitiş: 31 Ağustos 2022

2022 - Cilt: 3 Sayı: 1