e-ISSN: 2791-724X
Başlangıç: 2021
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 1 Sayı
Yayıncı: Atatürk Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Yeni web sayfamıza https://www.intrelations-ataunipress.org/ adresinden ulaşabilirsiniz. Makale gönderimlerinizi bu adres üzerinden yapmanızı rica ederiz. 

Atatürk Üniversitesi resmi yayın organıdır.

Atatürk Üniversitesi adına sahibi
Ömer Çomaklı
Rektör

TELİF HAKLARI
Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Dergisi yayınlanma modeli Budapeşte Açık Erişim Girişimi (BOAI) bildirgesine dayanan açık erişimli bilimsel bir dergidir. Derginin arşivine https://www.intrelations-ataunipress.org/ adresinden ücretsiz olarak erişilebilir. Yazarlar Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Dergisi’nde yayınlanmış çalışmalarının telif hakkını elinde tutar. Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Dergisi’nin içeriği, Creative Commons Alıntı-GayriTicari (CC-BY-NC) 4.0 Uluslararası Lisansı ile yayınlanmaktadır. Söz konusu telif, üçüncü tarafların içeriği uygun şekilde atıf vermek koşuluyla, ticari olmayan amaçlarla paylaşımına ve uyarlamasına izin vermektedir.

2023 Ocak’tan itibaren dergi Creative Commons CC BY-NC 4.0 lisansıyla yayın yapmaya başlamıştır. Bu tarihten önceki dergi içeriği ücretsiz erişime açık olmakla birlikte geleneksel telif sistemiyle yayınlanmıştır.

İLETİŞİM
Baş Editör: Mehmet Sait DİLEK
Adres: Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Erzurum, Türkiye
E-mail: msdilek@atauni.edu.tr