ISSN: 1309-6826
Başlangıç: 2010
Yayıncı: Türkiye Adalet Akademisi
Kapak Resmi
       

2010 yılında Türkiye Adalet Akademisi Dergisi adıyla yayın hayatına başlayan dergimiz TÜBİTAK – ULAKBİM TR Dizininde, EBSCO Host, ve ASOS İndex’te taranan ULUSAL HAKEMLİ bir dergidir. Dergimiz yılda dört sayı (Ocak-Nisan-Temmuz-Ekim) olarak yayımlanmaktadır. 

Editör tarafından gerçekleştirilen ön inceleme aşamasını geçen akademik çalışmalar, çift hakem tarafından değerlendirilmektedir. En az iki hakemden olumlu görüş alan makaleler yayımlanmak üzere Yayın Kurulu gündemine alınmaktadır.


Dergimizin 57. sayısına özel sayı olarak Anayasa Hukuk alanında yazılmış makaleler yayınlanacaktır. Anayasa Hukuk alanındaki makalelerinizi en son 15 Kasım 2023 tarihine kadar göndermeniz gerekmektedir. Dergimize Makale göndermek için Makale Bilgi Formu ve Taahhütname formlarını doldurup makalenin word belgesi ile birlikte öncelikle bilimselmakale@taa.gov.tr adresine mail atmanız ve Dergipark sistemi üzerinden de göndermeniz gerekmektedir.

** Dergimize makale göndermeden önce güncellenmiş makale Yazım Kuralları'na, Etik İlkeler ve Yayın Politikası'na bakınız. Makalenizi Atıf ve Kaynakça için belirlenmiş olan Oscola 4. Edisyon formatında göndermeniz önemlidir.

2023 - Cilt: YOK Sayı: 56

Araştırma Makalesi

16. GAİPLİK KURUMU VE VERGİ HUKUKU BAKIMINDAN DOĞURDUĞU SONUÇLAR

ÖZEL SAYI ÇAĞRISI

Dergimizin 57. sayısına ek özel sayı yayınlanacaktır. Anayasa Hukuk alanında yazılmış makalelerinizi en son 15 Kasım 2023 tarihine kadar göndermeniz gerekmektedir. 

Taranan İndeksler

TRDizin

EBSCOhost

ASSOSİndeks

Jurix