e-ISSN: 2687-5586
Başlangıç: 2018
Yayıncı: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Kapak Resmi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uluslararası Filoloji ve Çeviribilim Dergisi, filoloji ve çeviribilim alanlarında nitelikli makalelerin, derlemelerin, kitap incelemeleri ve çeviri makalelerin yer aldığı uluslararası, açık erişimli, hakemli, akademik bir dergidir. Dergi; Türkçe, Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça, Rusça ve Farsça dillerinde makale kabul etmekte olup yılda -Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere- iki kez yayınlanmaktadır. Makalelerin sorumluluğu yazarlarına aittir.

Makalelerin yayınlanabilmesi için daha önce başka bir yerde yayınlanmamış veya yayınlanmak üzere kabul edilmemiş olması gerekir. Öncesinde sempozyum, kongre, vb. bilimsel toplantılarda sunulmuş ancak yayınlanmamış bildiriler ile lisansüstü tezlerden üretilmiş çalışmalar (ödev olmaması şarttır) da yayına kabul edilir. 

Dergimize gönderilen makaleler intihal taramasına tabi tutulduğudan, çalışmanızla birlikte İthenticate benzerlik raporunu da göndermeniz gerekmektedir.

Dergimizin tarandığı/dizinlendiği indeksler: Academic Resource Index, Google Scholar, Türk Eğitim İndeksi, MLA, ASOS, CiteFactor, Inbase index, Rootindexing, General Impact Factor, Idealonline, DRJI, ISRA JIF.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                        UFCED DERGİ EDİTÖRLÜĞÜ    

İletişim Dergi Tarihçesi
Makale Gönderimine Kapatılacak Tarih: 1 Haziran 2024

Duyurular


2023 ARALIK sayımız yayımlanmıştır!

Dergimize gönderilen tüm yazılar, yazar(lar)ı tarafından ithenticate programı kullanılarak benzerlik kontrolüne tabi tutulmalı ve benzerlik raporu makaleyle birlikte dergi sistemine yüklenmelidir.  Benzerlik raporu kaynaklar bölümü dışında %20’yi geçmemelidir. 

Dergi yazım kuralları dikkate alınmalı ve dergiye gönderilen tüm yazılar, dergi şablonuna uygun hale getirilmelidir.


Dizinler

-Academic Resource Index

-Google Scholar

-Türk Eğitim İndeksi

-Asos

-Cite Factor

-Inbase Index

- Rootindexing

-MLA (Modern Language Association)

-General Impact Factor

- Idealonline

-DRJI

-ISRA JIF

422x119

422x119

ResearchBib   google akademik ile ilgili görsel sonucu     logo1.jpg     Root Indexing     general impact factor ile ilgili görsel sonucu    idealonline ile ilgili görsel sonucu

220px-Akademia_sosyal_bilimler_indeksi_logosu.gif    DRJI_Logo.jpg    logo.jpg   logo.png      download


by-nc-nd.png?w=588

  Articles published in this journal are licensed under Creative Commons Attribution 4.0 International license. This journal does not charge APCs or submission charges.                                                                           Articles published in this journal are permanently free for everyone to read, download, copy, distribute, print, search and link to the full texts of these articles.