e-ISSN: 2687-5586
Başlangıç: 2019
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uluslararası Filoloji ve Çeviribilim Dergisi, filoloji ve çeviribilim alanlarında nitelikli makalelerin, derlemelerin, kitap incelemeleri ve çeviri makalelerin yer aldığı uluslararası, açık erişimli, hakemli, akademik bir dergidir. Dergi; Türkçe, Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça, Rusça ve Farsça dillerinde makale kabul etmekte olup yılda -Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere- iki kez yayınlanmaktadır. Makalelerin sorumluluğu yazarlarına aittir.

Makalelerin yayınlanabilmesi için daha önce başka bir yerde yayınlanmamış veya yayınlanmak üzere kabul edilmemiş olması gerekir. Öncesinde sempozyum, kongre, vb. bilimsel toplantılarda sunulmuş ancak yayınlanmamış bildiriler ile lisansüstü tezlerden üretilmiş çalışmalar (ödev olmaması şarttır) da yayına kabul edilir. 

Makalelerin benzerlik oranı araştırmalarında iThenticate programını kullanan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uluslararası Filoloji ve Çeviribilim Dergisi'ne gönderilen çalışmaların benzerlik oranı %20'nin altında olmalıdır.


Dergi Tarihçesi
Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 1 Ocak 2021

422x119

422x119

ResearchBib   google akademik ile ilgili görsel sonucu     logo1.jpg     Root Indexing     general impact factor ile ilgili görsel sonucu    idealonline ile ilgili görsel sonucu

220px-Akademia_sosyal_bilimler_indeksi_logosu.gif    DRJI_Logo.jpg    logo.jpg   logo.png      download


by-nc-nd.png?w=588

  Articles published in this journal are licensed under Creative Commons Attribution 4.0 International license. This journal does not charge APCs or submission charges.                                                                           Articles published in this journal are permanently free for everyone to read, download, copy, distribute, print, search and link to the full texts of these articles.